Небагато автомобілів можуть похизуватися настільки незначним часом випуску, але водночас такою вагою у культурі та історії машинобудування, як Lamborghini LM002. Звісно, скажете Ви, адже це “Ламбо”. І паралельно в уяві виринатимуть образи легендарних Diablo, Countach, врешті-решт Murcielago. Однак ми говоримо саме про LM002 – престижний позашляховик для багатіїв! Точніше він мав таким стати, але не став. Попри несприйняття, у ті далекі 80-ті все ж були люди, які вгледіли в ньому дещо особливе.

Lamborghini LM002 Salvatore Diomante, estate wagon

Попри видовження заднього звісу, автомобіль зберіг органічність у дизайні

Масштабна копія Lamborghini LM002 для султана Брунея

Серед таких був і султан Брунея, для якого в туринському ательє Сальваторе Діоманте ще й створили унікальний дизайн кузова типу “універсал”… в одиничному екземплярі! У світі існує лише один такий автомобіль! Хоча стривайте, скоро таких машин стане 101, оскільки українська майстерня TMTmodels вирішила створити серію копій оригінальної моделі в масштабі 1/43 у кількості 100 екземплярів.

Lamborghini LM002 Salvatore Diomante, estate wagon, TMTmodels

Загальні обриси моделі від майстерні TMTmodels вже зрозумілі, тим цікавіше буде спостерігати за обростанням кузова додатковими деталями

Lamborghini LM002 Salvatore Diomante, estate wagon

Цікаво, для чого були зроблені ці ручки на кузові – щоб витягувати авто з багнюки?

Технічні характеристики Lamborghini LM002

А тепер детальніше про сам джип! Воістину це справді був джип, адже назвати легковиком те, що має 17-дюймові сталеві диски з наддорогими покришками Pirelli Scorpion і гігантський кліренс. В ательє Діоманте машині поряд із задньою частиною кузова, яку видовжили, доробили також і дах – він став вищим. За сидіннями розміщувався, грубо кажучи, майданчик орієнтовно для п’ятьох охоронців, які сиділи на U-подібній лавці. Дах вочевидь підвищили, щоб вони не цокалися головами об стелю, коли пану султанові заманеться поганяти десь по бездоріжжю.

Lamborghini LM002 Salvatore Diomante, estate wagon

Добре видно, наскільки піднято дах над задньою частиною. Вочевидь вояки позаду не мали приводу позиватися до ООН на недотримання своїх прав

Також машина була оснащена телевізором, щоб султан міг розважитися і не думати про погане, поки п’ятеро його вояків, наприклад, відкопують машину з піску (слід зазначити – авто створили у 1986 році!). Поза цим позашляховик мав повністю шкіряне оздоблення салону, яке подекуди розділяли вставки з дерева. В обов’язкову програму також входили електроприводи сидінь, а ще зсувний люк.

Інформація по оригіналу за матеріалами http://www.lambocars.com