Адамчуки-Збереже – саме так називатиметься новий пункт перепуску на Волині… В Україні ввели безвізовий режим… Хто буде останній – будь ласка, вимкніть світло в Борисполі. Напевно, саме таким анекдотом хотілося би розпочати цю публікацію, адже в Україні досі спостерігаються шалені черги на кордоні. Так, багато в чому причиною являється безглузда тяганина з документами та перевірками, однак правда і в тому, що Україна нічого не може запропонувати своїм громадянам, тож люди їдуть туди, де більше можливостей. Імовірно, щоб прискорити процес відтоку населення, керівник волинської митниці Віктор Кривіцький запропонував будівництво переходу “Адамчуки-Збереже”. Така сенсація перевищує усі новини Закарпаття, які можуть стосуватися перетину кордону в інших місцях.

Віктор Кривіцький, Адамчуки-Збереже

Віктор Кривіцький знову заговорив про створення пункту перепуску Адамчуки-Збереже

Про ідею голови місцевої митниці відкрити пункт Адамчуки-Збереже повідомило місцеве ж видання район Шацьк.

Віктор Кривіцький, Адамчуки-Збереже

Наразі пункт перепуску не є постійним і відкривається скоріше на Дні добросусідства

Загалом планований пункт перепуску “Адамчуки-Збереже” цілком відповідає вимогам Євросоюзу, на які так сильно орієнтується українська влада. Відповідно до них відстань між такими пунктами повинна складати не менше 50 км. А його відкриття точно займатиме як новини Ужгорода, так і новини Мукачева, як прикордонних регіонів, через які відбувається левова частка перетинів кордону.

Адамчуки-Збереже

Цей пункт перепуску відповідає усім вимогам Євросоюзу по розміщенню пунктів перепуску не менше, ніж за 50 км. один від одного

Думки голови митниці щодо “Адамчуки-Збереже”

Ось що сказав Кривіцький про можливості пункту перепуску “Адамчуки-Збереже”: “Довжина кордону з республікою Польща – 230 км. Наразі маємо два пункти пропуску. Основна проблема пов’язана з тим, що державний кордон проходить по річці Західний Буг. Тобто потрібно будувати не тільки пункт пропуску, а й міст через річку, що потребує суттєвих капіталовкладень. Якщо це реалізувати, то на території України будуть за”.

У той же час відносно черг на кордоні, як на пунктах перепуску Закарпаття, пролунала настільки ж непевна відповідь: “Все буде залежати від того, які це будуть переходи. Якщо це пішохідні переходи – це одна справа, якщо автомобільні для легкового транспорту – це друга справа, якщо автомобільні для вантажного транспорту – це третя справа”. Відчуваючи логіку, автомобільний блог kk-auto.com.ua від себе може лише додати – якщо для тракторів та екскаваторів – це четверта справа… Що ж, якщо такий пункт справді відкриють, то можна сміливо очікувати таких газетних заголовків: “Новини Закарпаття сьогодні – тепер кордон зручніше перетинати на Волині”.