Новина про те, що Apple збирається випустити електромобіль, швидко розлетілася по всьому світові, і різні ентузіасти взялися за розробку дизайну цього можливого майбутнього авто. Але от халепа! Чомусь ледь не всі вважають, що машина в цьому випадку справді повинна бути схожа на яблуко. Причому в деяких випадках простежуються навіть сліди надкушеності. Що ж – пройдемося по вже відомих макетах.

Apple iMove

Хто б міг подумати, що людина, ніби адекватна, яка працювала в таких авторитетних компаніях, як Bertone i Mazda, створить “надкушений” концепт. Це міський однооб’ємний мікромобіль Apple iMove, в якому повністю скляний дах можна буде зняти. Можливо, через знятий дах доведеться і вибиратися з машини.

фото Apple iMove, електромобіль

Вочевидь елемент “надкушеності” тут виконує скляний знімний дашок

Apple iCar

Щось середнє між скутером з дахом і суперкаром зі знятими для кузовного ремонту дверима представляє Apple iCar від доволі молодого дизайнера Франко Грассі. Передбачається, ніби він буде настільки дружнім для навколишнього середовища, що те відповідатиме взаємністю, і дощі та сніг оминатимуть автомобіль без дверей.

фото Apple iCar, електромобіль

Надкушеність – відсутні двері. Я вже уявляю, як після поїздки по місту в дощ водій виходить із електромобіля увесь в болоті і брудних краплях з-під коліс інших авто

Apple iGile

Apple iGile від Деніса Премасі – дещо невиразне, схоже на двомісний Smart, але набагато більш огидніше. Такого типу концепти комуністи представляли вже в кінці 1980-х рр. на виставках народного хазяйства.

фото Apple iGile, електромобіль

Надкушеність – відсутня. Машина настільки огидна, що на неї не хочеться навіть дивитися, не те, що кусати

Apple iMo

Ой, доведеться забрати свої слова назад – огиднішим все ж виявився проект Ентоні Жанареллі Apple iMo. У нього навіть назва неповноцінна. Якби була ще хоча б одна літера о, то було би щось схоже на мукання корови, а так ні на що не схоже. Тепер, якщо хтось під’їде до роботи на такому електромобілі він зможе почути – “Класне в тебе яйце, мужик!”. Магістр за спеціальністю “Автомобільний дизайн” британського університету в Ковентрі – саме такий науковий ступінь має автор проекту. Як бачимо, не лише наші університети випускають безтолкових студентів. Однак годі іронії – насправді “яйце” справді високотехнологічна іграшка, яка має лише два колеса, а рівновагу тримає за рахунок гіроскопа. Салон розрахований на трьох пасажирів, але судячи з усього третій буде стояти приблизно так, як стоять у нас люди в маршрутці-“спрінтері” коло передніх дверей.

фото Apple iMo, електромобіль

Вже краще б його з’їли, а не надкушували.

Apple iFord

А цей концепт від людини, яка не любить марнувати свого часу. Ще 1999 року Марк Ньюсон намалював концепт для Ford, який частково повторює стилістику європейських моделей цього виробника 1960-1970-х рр., а частково відому малолітражку Trabant.

фото Apple, електромобіль

Apple iFord. Що тут ще скажеш?

Ось ми й закінчили з підбіркою концептів для компанії Apple, а зловивши загальну тенденцію запропонуємо творцям проектів кілька назв для їхніх макетів: iWheel, iTrunk, iDoor, iBolyt, iNene, iHohoho, iAiai.

Apple та Android змагаються за прихильність споживачів уже й за рахунок можливостей зкомунікувати свій пристрій з автомобілем. До цієї боротьби долучається й Microsoft.