Британці з Aston Martin вирішили відзначити своїх 100 років існування в автоіндустрії. І в честь такої нагоди вони вирішили випустити унікальний ювілейний спорткар CC100 Speedster Concept, який ефектно дебютував під час змагань «24 години Нюрбургрінга» на знаменитій Північній петлі. А натхненням для створення цього автомобіля послугував інший автомобіль компанії – Aston Martin DBR1 1959 року випуску, яким керував прославлений британський гонщик сер Стірлінг Мосс.

Ось як охарактеризував новинку генеральний директор Aston Martin Ульріх Бец – «CC100 Speedster – втілення усього найкращого, що є у Aston Martin. Концепт демонструє наші можливості в автомобільному дизайні, уособлює нашу спортивну спадщину, нашу чудову інженерну думку і, насамперед, наш авантюрний дух»

В Aston Martin CC100 Speedster безпомилково вгадуються риси ретро, але з розумною часткою сучасності. У довжину концепт має майже чотири з половиною метри, а його ширина перевищує два метри. Кузов виготовлений з вуглеволокна. Загалом у творців вийшло дуже гармонійно поєднувати в одному автомобілі все це. Спеціалісти компанії зробили це за шість тижнів, неймовірно!

Aston Martin CC100 оснащений атмосферним бензиновим двигуном V12 об’ємом 6 літрів, в парі з яким працює 6-ступенева секвентальна коробка передач. А розгін з нуля до ста кілометрів на годину відбувається за трохи більше, ніж 4 секунди (така офіційна інформація від виробника), а максимальна швидкість лімітується електронним обмежувачем на рівні 290 км/год.

Наостанок Ульріх Бец заявив – «CC100 Speedster для Aston Martin – це більше, ніж просто подарунок самому собі на день народження. Автомобіль показує нашу душу, яка відрізняє нас від інших виробників суперкарів, і що попереду у британської марки захоплююче майбутнє». А майбутнє представленої новинки наразі туманне, і ювілейний спорткар носить статус ексклюзивного і безцінного.