А ви знаєте, що середньостатистичний житель західного узбережжя США відрізняється від інших американців певною космополітичністю і високим достатком. Це надає певну своєрідність каліфорнійському авторинку – він поглинає майже три мільйони автомобілів на рік, причому своїх господарів швидко знаходять автомобілі найрізноманітніших типів, у тому числі малосерійні та ексклюзивні. Європейським виробникам дорогих машин все це дуже подобається і тому вони охоче виставляються, зокрема, на автосалоні в Лос-Анджелесі. Ось що заявляв голова правління британської компанії Aston Martin Ульріх Бец – “Aston Martin унікальна своєю здатністю швидко реагувати на вимоги клієнтів і випускати спортивні автомобілі обмеженими серіями. Навесні 2003 року на автосалоні в Лос-Анджелесі дебютував родстер Aston Martin DB AR1, або “Американський родстер # 1” – двомісний відкритий автомобіль з використанням шасі DB7 Volante. Тираж – 75-100 примірників. Ринок збуту – тільки США, ціна – близько $ 240 000.

Особливо підкреслювалося, що Aston Martin DB AR1 не був відкритою версією іншого авто – купе AM Zagato. Хоча автор у них один і той же – шеф-дизайнер Zagato Норіхіко Харада. Стилістичні рішення Zagato збережені: задні ліхтарі в характерних корпусах і “припливи” за підголівниками, свого роду рудименти “double bubble” – даху купе Zagato. Трохи поговоримо про технічні характеристики. Взагалі автомобіль був на шість сантиметрів коротше купе Zagato по базі і на 21 – по довжині. Його шестилітровий двигун V8 розвиває 435 к.с. в порівнянні з 420 “кіньми” у DB7. Було збільшено і крутний момент – 556 Нм при 5000 об/хв. Встановлено дводискове гоночне зчеплення і шестиступенева коробка передач від спортивної версії DB7 GT. Гальма спеціальні, вони мали сталеві диски Brembo з фрезерованими канавками (спереду вентильовані, діаметром 355 мм, ззаду – 330 мм) в комбінації з колодками Pagid RS 42-1. Застосована система випуску відпрацьованих газів з нержавіючої сталі з глушником, які мали перепускний клапан, – подібна до тої, що використовувалася на V12 Vanquish. Машина була взута в шини Yokohama розміром 245/35 ZR19 спереду і 265/30 ZR19 ззаду, розвивала швидкість 298 км/год, а до 100 км/год розганялася за п’ять секунд.

Хоча річні продажі екзотичних автомобілів складають в США всього 3500 штук (загальний обсяг продажів – 16,5 млн машин), для невеликої компанії на кшталт Aston Martin Америка і, зокрема, багата Каліфорнія завжди були одними з найбільш ласих ринків. Наприклад, у 2002 році американці купили 480 Aston Martin.