А ви знаєте, який автомобіль компанії Aston Martin став найпопулярнішим у кіно? Це легендарний Aston Martin DB5. Чи знаєте, що означає абревіатура DB? DB – це абревіатура від імені глави компанії Aston Martin, що керував нею з 1947 по 1972 роки, Девіда Брауна. Aston Martin DB5 дебютував у 1963 році та замінив модель DB4. Він так само був доступний як у версії кабріолет, так і у версії купе. Стандартні опції DB5 включали в себе ворсові килими, зручні сидіння, вогнегасник і електричні склопідйомники. Всі моделі Aston Martin DB5 мали чотири сидіння і двоє дверей. Коштував спортивний седан у Великобританії £ 4,248, включаючи податки, а кабріолет – £ 4,562.

Трохи про технічні характеристики Aston Martin DB5: вага 1,5 тонни, розгін від 0 до 100 км/год за 7.1 секунди завдяки 4-літровому двигуну з двома верхніми розподільчими валами, який видавав 282 к.с. Ранні версії автомобілів оснащувалися чотириступеневою коробкою передач, але пізніше DB5 став випускатися з опцією триступеневого автомату, або п’ятишвидкісної ручної коробки передач «ZF». Зрештою, автоматична коробка передач увійшла в стандартну комплектацію всіх DB5.

Продукуючи 282 к.с., три карбюратора «SU» сприяли досягненню максимальної швидкості в 233 км/год. Модель Vantage була більш продуктивним варіантом DB5, яка володіла потужністю 325 к.с., і в підсумку стала стандартною. Було випущено тільки 65 DB5 Vantage купе. Модель DB5 відрізнялася низькою посадкою і виглядала достатньо елегантно і гламурно, щоб з’явитися в кіно. У порівнянні з попередньою моделлю, Aston Martin DB5 мав численні поліпшення, включаючи впровадження генератора змінного струму, електричні склопідйомники і поліпшену вихлопну систему. Також однією з доступних опцій було кондиціонування.

А чому цей автомобіль став легердарним? – запитаєте ви. Усе почалося через рік після дебюту Шона Коннері в ролі Джеймса Бонда у фільмі «Голдфінгер», де він опинився за кермом DB5. Автомобіль з’являвся в таких частинах, як «Кульова блискавка», «Золоте око», «Завтра не помре ніколи» і «Казино Рояль». Ян Флеммінг спочатку в книзі “посадив” Бонда за DB Mark III, але при зйомці фільму використовували тільки но випущену в світ модель DB5. Після показу фільму на екрані, ще два автомобілі було виготовлено для публічних демонстрацій на виставках. Один з них був проданий на аукціоні в Арізоні у січні 2006 року за $ 2,090,000.

Всього було вироблено тільки 123 кабріолета DB5 Vantage. З них 19 – з лівим кермом. Кабріолет випускався з 1963 по 1965 роки. У 1965 році DB5 замінили моделлю DB6, першим чотиримісним автомобілем родини Aston Martin, виробленим у кількості більше тисячі одиниць.