Нещодавно було визначено Автомобіль року в Україні – ним стала новенька Mazda3. Однак сталося щось дивне – в Україні завжди обирали повнорозмірні седани, переважно бізнес-класу (E-клас). Цього ж разу переможцем став середньорозмірний хетчбек С-класу. Ні, не можу сказати, що Mazda несподівано полюбилася українцям. Вона отримала кредит довіри доволі давно, ще за часу існування першого покоління “трійки”, за рахунок спортивної зовнішності й відповідних дорожніх характеристик. У Європі ж поважають саме компактні авто, переважно хетчі, хоча їхні виробники мають широкий спектр седанів та автомобілів інших найрізноманітніших класів. Але цього разу у них виграв якраз не хетч, а повноцінний седан від VW – Passat B8.

фото VW Passat B8, Автомобіль року-2015

Традиційно автомобіль суттєво не змінює зовнішності, а лише підкреслює свою консервативність вдалими штрихами

Напередодні відкриття автосалону в Женеві 58 автожурналістів з 22 країн обирали того, кому дістанеться заповітний титул “Автомобіль року-2015”. Загалом у першу десятку увійшли такі цьогорічні авто, як BMW 2-Series Active Tourer, Citroen C4 Cactus, Ford Mustang, Hyundai Genesis, Jeep Renegade, Mazda2, Mercedes-Benz C-class, Mini 5-door, Nissan Qashqai і сам Volkswagen Passat. В результаті “Фолькс”, набравши 340 балів, обігнав Citroen C4 Cactus i Mercedes-Benz C-class, які отримали 248 і 221 бал відповідно. Як бачимо, перемога нищівна, перевага майже у 100 балів.

фото VW Passat B8, Автомобіль року-2015

Салон також увібрав у себе все найкраще з попередніх поколінь

Президент журі конкурсу наголосив, що переможець здобув титул завдяки своїм дизайну, якості, надійності, внутрішньому простору і кільком корисним інноваціям. З часу заснування конкурсу у 1964 році вольфсбурзька компанія отримувала нагороди 3 рази, і ось – 4 перемога. Слід однак додати, що перша перемога прийшла до моделі Golf III лише у 1992 році. При цьому за останні 5 років компанія виграє титул уже втретє – останній був лише у 2013 в Golf VII! А у 2010 найкращим було визнано Polo.

Що ж, ми бажаємо різноманіття, але не проти, щоб VW досяг успіху італійців, які забирали до себе додому призову статуетку 8 разів!:)