На Женевському автошоу Nissan презентував концепт електромобіля Nissan IMx Kuro. Кросовер є оновленою версією прототипу IMx, який було представлено на Токійському автошоу минулого року. Керівництво Nissan зауважило, що у компанії розпочинається нова ера після глобального альянсу з Renault і Mitsubishi. До речі, Mitsubishi має кілька підкомпаній, зокрема, Mitsubishi Carbide, яка займається виготовленням так званих Mitsubishi tools. До альянсу увійшла саме автомобільна компанія.

Женевський автосалон, Nissan, IMx Kuro, IMx, Токійський автосалон, Nissan Brain-to-Vehicle, B2V, ProPilot

Система Nissan Brain-to-Vehicle (B2V) дозволяє оптимізувати час, що витрачається на реакцію водія внаслідок виникнення тієї чи іншої ситуації

Система Nissan Brake-to-Vehicle (B2V) на Nissan IMx Kuro

Nissan IMx Kuro було вдосконалено переліком технологій, серед яких Nissan Brane-to-Vehicle або просто B2V. Це перша в світі система, що дозволяє моніторити мозкову активність водія в тій чи іншій ситуації в режимі автопілота.

  • Система B2V сприймає й аналізує хвильові сигнали мозку, що надходять від водія та допомагає йому в керуванні Nissan IMx Kuro. Залежно від ситуації і швидкості реакції відгук комп’ютерної системи може складати 0,2-0,5 секунди. Ця невелика різниця в часі може мати величезне значення в небезпечній ситуації (подібна система напевно пропонуватиметься в першу чергу в штатах підрозділами Nissan і Mitsubishi USA).
  • Одночасно з цим B2V допомагає системам автомобіля «вчитися» у водія, тобто запам’ятовувати відповідність реакції водія на ситуацію. Для роботи цієї системи необхідно буде надягнути спеціальний пристрій на голову водія, який буде зчитувати мозкову діяльність (що ж, навіть попри великі кроки найпотужнішого корейського виробника Hyundai, навряд йому вдасться найближчим часом запропонувати щось аналогічне)

Список технологій також включає систему автоматичного управління ProPilot. Вона дозволяє заховати кермо в панель приладів, а крісла пасажирів трохи відкидаються назад, щоб можна було з комфортом провести поїздку.

Зазначається, що компанія Nissan поки не повідомляє, як скоро концепт IMx Kuro стане реальністю. Однак щойно такі системи з’являться в широкому продажу, то, можливо, не лише Nissan, але й Mitsubishi зможе інсталювати ці технології в свої машини, і вже можна буде не орієнтуватися на прибутки лише від Mitsubishi tools з їхніми інструментами для технологій easy peel – автомобілі самі добряче почистять ринок від конкурентів.

Ну а поки що Nissan запропонував світу брутальний рамний позашляховик Nissan Terra!