Ми вже неодноразово констатували, що в Україні нині робиться щось далеке від цивілізації та європейської культури, однак скажемо це ще раз, додавши – той бардак, що відбувається на сході України, як на території Донецької і Луганської областей, так і в головах людей, які там проживають, додається ще іншими бідами, зокрема, і такою, що стосується власників транспортних засобів. Здавалося б такі, м’яко кажучи, неприємні події мали би єднати суспільство не лише в Україні, а й в усьому світі, або ж, як казав до біса мудрий Порошенко і його партія – “Час єднатись”, однак на поверхню вилізають навпаки – найгірші та найогидніші якості людини (не треба годуватися ілюзіями – як на території республіки мавпоподібних бойовиків з Росії, так і на території, здавалося б, суверенної України). Одним із виявів таких якостей є шахрайство, що пов’язане з людськими бідами, зокрема, шахрайство, базоване на поцуплених автомобілях. На їхніх колишніх, але законних власників, виходять через соцмережі.

Фактично пропонується викупити ТЗ, однак смішно те, що шахраї насправді не є тими шахраями, які незаконно заволоділи автомобілем. Це просто сторонні люди, які не мають відношення до викрадачів. Відтак, іноді гроші віддаються, однак, звісно, машини так і немає. Ще більш кумедно, що ця практика являється цілком європейською. Зокрема, у Латвії зафіксовані такі випадки. В Європі люди соромляться звертатися в поліцію з цього приводу, оскільки безглузда ситуація набуває ще більш безглуздого характеру, і займатися полюванням невідомо на кого ніхто й не хоче.

Слід зазначити, що навіть у Латвії із січня до травня 2015 року було викрадено аж 421 автомобіль, з яких лише 187 було повернуто законним власникам. Відтак, бачимо, що цивілізований світ також зустрічається з доволі серйозними кримінальними проблемами, лишень ми до цих проблем додаємо багато інших, пов’язаних з нашим небажанням думати, діяти, а особливо об’єктивно аналізувати. Власне, ці якості у нас відбили 70 років СРСР, але необхідно якомога скорше здобувати ці якості. І починати, наприклад, можна з того, щоб не провокувати злодіїв і тримати свої машини у надійних місцях або ж забезпечувати їм надійну охоронну сигналізацію.