Привіт, друзі! Сьогодні поговоримо про незвичайну технологію, яка зможе зробити так, що двірники на автомобілі не будуть потрібні взагалі?! Робота над цим пристроєм, який буде випускати ультразвукові хвилі і очищувати лобове скло за допомогою силового поля, вже почалася.

Взагалі ідея пристрою для заміни склоочисників була взята з креслень винищувачів. Там подібна система використовує високочастотні звукові хвилі, щоб створити силове поле, яке здатне видалити зі скла воду, комах і бруд. Пристрій створює коливання, які знаходяться поза діапазоном сприйняття людського вуха, проте цього достатньо, щоб зняти шар сміття зі скла.

Також схожим чином ультразвук використовують стоматологи для видалення зубного нальоту. А першими такий пристрій впровадять у свої суперкари розробники з McLaren. У цей час вони працюють в умовах цілковитої секретності. McLaren вважає, що інновація підвищить ефективність спорткарів, оскільки вага автомобіля трохи зменшиться після того, як з нього знімуть склоочисники.

А ось що сказав з цього приводу головний дизайнер McLaren Франк Стефенсон: «Двірники є архаїчною технологією. Вони встановлювалися із самого початку епохи автомобілебудування. Це один з останніх бастіонів, який належить подолати. Знадобилося багато зусиль, щоб отримати опис технології у військових, але вони зажадали, щоб ми тримали все в таємниці». Кажуть, що ця система може надійти у виробництво вже 2015 року. Нею будуть оснащувати автомобілі вартістю від 276 710 доларів до 1 416 100 доларів. У разі успіху система буде впроваджена і в автомобілі масового виробництва.