Серед сучасної молоді все популярнішою стає подорож за допомогою так званого автостопу, коли людина навмання йде на дорогу і намагається зупинити автомобіль, що довезе її до потрібного пункту призначення. Для когось це можливість завести нові знайомства (особливо, якщо людина подорожує сама), для когось – доїхати до необхідної точки трохи дешевше, іноді й взагалі безкоштовно. Примітно, що й самі водії іноді навмисно шукають «голосувальників» на магістралі, щоб було з ким поговорити під час довгої дороги. Дехто навіть на око може визначити, чи варто підбирати ту або іншу людину, адже часто трапляються і шахраї, вже не кажучи про вбивць і відвертих злодіїв. Тож для подорожуючого найчастіше більше шансів знайти машину вдень, коли можна добре роздивитися особу, а не вночі. Також слід брати до уваги ті фактори, що багато водіїв ревно ставляться до своїх автівок (адже для них це як ще один член сім’ї) і їх неймовірно дратує, коли пасажир починає розкидати сміття по салону або курити (хоча курити взагалі шкідливо, і неприємно для ваших співрозмовників у будь-яких випадках, тож ми радимо позбавлятися цієї звички якомога скорше). Не варто боятися того, що не знайдете спільну мову з водієм – часто їм цікавіше буде дізнатися про вас, а не говорити про себе (звісно ж, якщо у вас справді зійдуться інтереси, то шлях може виявитися і досить продуктивним в плані корисного знайомства).

Деякі водії керуються суто альтруїстичними міркуваннями, найчастіше це власники стареньких або дешевих авто, тому саме у цьому випадку можна доїхати навіть безкоштовно. При цьому не варто зловживати їхньою добротою і вважати, що як ви будете обляпані грязюкою або п’яні, як кацап, то вас підбере якась «душка» – ви можете так і залишитися на дорозі. Якщо ж все склалося добре, то у деяких випадках можна навіть домовитися про іншу дорогу, наприклад, у зворотній бік. Тут теж не слід думати, що як розмова вийшла цікавою, то водій вас обов’язково підбере і назад, цілком імовірно, він може захотіти в іншому напрямку їхати сам, наприклад, прослуховуючи наодинці улюблений альбом улюбленого гурту, тож напосідати і брататися зайве не варто.

Якщо водій не натякає на оплату проїзду, але ви маєте можливість заплатити хоч якусь суму, то запропонуйте – і вам буде приємно, що не скористалися добротою людини, і їй, що буде чим покрити витрати на пальне. Звісно ж, кермувальник може і відмовитися – є такі, яких ображає надмірне прохання заплатити за проїзд. У будь-якому випадку слід визнати, що автостоп у класичному розумінні себе вичерпав і таким способом користуються лише авантюрні люди. Світ рухається вперед і на ресурсах, на зразок bla-bla-car можна знайти машину ледь не до свого під’їзду, попередньо узгодивши з водієм і час відправлення, і наявність вільного місця в багажнику для своїх сумок. Особиста практика показала, що це зручно, а іноді навіть дешевше. Одного разу добираючись до Одеси на потязі, витратив удвічі більше грошей на квиток, ніж мої знайомі, які скористалися попутною машиною, знайденою на сайті. При цьому вони їхали з комфортом у преміальному VW Touareg, були лише вдвох у машині та дісталися кінцевого пункту швидше. Тож цілком імовірно, що громадський транспорт і залізниця, зокрема, починають відходити у минуле.

 

Ще більше цікавого матеріалу ви знайдете в інших рубриках нашого автомобільного блогу kk-auto.com.ua