Друзі, сьогодні у нас класика з Італії – це Alfa Romeo 90. Їх випускали у 80-х роках XX століттяКузов для цього автомобіля розробило легендарне кузовне ательє Bertone. Презентація автомобіля відбулася на автосалоні в Турині 1984 року. В модельному ряді Alfa Romeo 90 розташовувалася між Giulietta і Alfa 6, але, на жаль, ці моделі припинили своє існування після запуску 90-ї моделі. А взагалі цей автомобіль був побудований на шасі від Alfetta, а двигун взяла від моделі Alfa 6. Однією з особливостей цієї моделі був спойлер, який охолоджував двигун на певній швидкості. Бічні лінії були інтегровані з бамперами, але це не допомогло уникнути проблем з аеродинамікою, яка складала Cx 0.37.

У стандартну комплектацію входили електричні склопідйомники, але тільки спереду, також електричні регулятори мали передні крісла. Мало не забув розповісти вам про люксову версію під назвою Gold Cloverleaf. В неї включалися задні склопідйомники, бортовий комп’ютер, гідропідсилювач керма, центральний замок, колір кузова металік і цифрова панель приладів. Рестайлінг Alfa Romeo 90 пройшла в 1986 році. В автомобілі змінили багато різних дрібниць, але найпомітнішою деталлю стала нова решітка радіатора, яка замінила маленьку горизонтальну. За 4 роки було продано понад 56 428 екземплярів.

90 модель продавалася тільки в кузові седан, але одна компанія в 1985 році розробила універсал під назвою Alfa 90 Station Wagon. На жаль, зібрали тільки два прототипи. Двигун у неї розташувався вздовж спереду, механічна коробка передач з блокуючим диференціалом встановлена ззаду. Передня підвіска у машини незалежна на повздовжніх торсіонах і трикутних важелях для стабілізації стійкості. А на задній підвісці стояла система De Dion. Також автомобіль оснащувався дисковими гальмами на всіх чотирьох колесах, причому задні гальмівні диски були вмонтовані всередині, поруч з трансмісією.

фото Alfa Romeo 90

Тепер безпосередньо поговоримо про двигуни: їх було п’ять. Перші два називалися Alfa Romeo Twin Cam: 1,779 куб. см. і 1,962 куб. см. з інжектором і два Alfa Romeo V6: 1,996 куб. см. V6 і 2,492 куб. см. V6 з інжекторами. Також був доступний турбодизельний двигун 2,393 куб. см. від VM Motori. Інжекторний двигун об’ємом 1,962 куб. см. оснащувався системою зміни фаз газорозподілу.

Був і 2,0 л. V6, автомобіль з таким движком називався surcharge. Моделі оснащувалися інноваційною електронною системою впорску CEM (Controllo Elettronico Motore), створеною дочірньою компанією Alfa Romeo SPICA. Ця система управляла часом відкриття форсунок і запалювання залежно від кута розподільчого валу. Форсунки керувалися по одній на кожен циліндр на відміну від системи Bosch Jetronic, встановлюваної на 2,5 л. двигуни.