Всім привіт, друзі, чи замислювалися ви про те, що музика може заважати водієві керувати автомобілем? І чи не є вона частою причиною аварій на дорогах?

Давайте спробуємо розібратися у цьому питанні. Усім відомо, що музика має здатність заспокоювати людину, робить розслабленою. Приємна музика буде навіть корисна для водіїв, оскільки сприяє концентрації уваги. А якщо подорож довга і стомлююча, то вона допомагає весело провести час і не заснути під час кермування. Усе це добре, якби не одне але. В сучасних акустичних системах рівень звуку досягає до 100 децибел. В той час, як для вуха людини достатньо буде і 20 децибел.

Це означає, що занадто гучна музика може ввести вас у стан стресу, який потім переростає в сильну втому, і це не може не позначитися на якості кермування.

Крім того гучна музика заважає чути інші зовнішні звуки. Так, ви можете не почути  сигнали інших машин і це може викликати аварійну ситуацію.

Звичайно, чи заважає музика кермуванню автомобіля – питання невивчене і досліджень на цю тему ще не проводилось. Тому точних даних немає. Але щоб це перевірити, в Ізраїлі провели один експеримент. Людей саджали в симулятор їзди за кермом і вмикали музику. Всього було перевірено 28 осіб з досвідом їзди 7 років. Результати цього експерименту здивували. В салонах віртуальних автомобілів вмикали найрізноманітнішу музику: від ліричних балад до динамічної клубної музики. У тих автомобілях, де звучала енергійна музика, водії частіше робили помилки і потрапляли в аварії, ніж у тих, де була музика повільна. Але це ще не все. Звучання повільної музики все одно знижувало пильність водіїв. Слухаючи музику, водії могли проїхати на червоний колір. Ті водії, які їхали в тиші, таких помилок не допускали.