Практично всі, хто здав на водійські права, перший час відчувають себе вкрай незатишно в автомобілі. Незвичність обстановки, підвищений ризик і небезпека роблять перші місяці за кермом пеклом. Стрес настільки високий, що деякі люди після того, як вийшли з машини, по кілька годин приходять до тями. Існує набір вправ, за допомогою яких можна полегшити звикання до автомобіля і руху по дорогах загального користування.

До того, як ви підете вчитися водійської майстерності, радимо кілька годин поспіль потренуватися на будь-якому комп’ютерному симуляторі перегонів із застосуванням комп’ютерного керма зі зворотньою тягою (фідбек). Це допоможе вам звикнути до керування транспортним засобом за посередництва керма і педалі газу.

Було б не погано протягом усього навчання періодично повторювати тренування на симуляторі. Це дозволить вам краще відчувати кермо і поліпшить міцність хватки. Іноді це допомагає в процесі навчання, коли кермо намагається вислизнути у вас із рук.

Постарайтеся домогтися нормальної якості управління в автосимуляторі. І до, і впродовж навчання намагайтеся більше гуляти по місту.

Звертайте увагу на дорожні знаки. Помітьте, як рухаються машини по дорозі, намагайтеся зрозуміти всі правила руху. Позичте у друзів або скористайтеся власним (за наявності такого) велосипедом або мопедом. Здійснюйте щоденні поїздки по місту. Уважно стежте за рухом і намагайтеся подорожувати не в годину-пік.
Під час руху повністю дотримуйтеся правил дорожнього руху. Якщо вам десь стала незрозумілою ситуація на дорозі, розберіть її з викладачем на заняттях або з друзями автомобілістами. Усі ці заходи дозволять вам:

1) звикнути до дороги і руху навколо вас;

2) краще запам’ятати знаки і розмітку;

3) підвищити стійкість до стресів і тверезості оцінки дорожньої ситуації;

4)дасть вам впевненість в собі при русі в складних умовах.

Постарайтеся поїздити маршрутами, на яких відбувається здача на права водія в поліції.
При іспиті в поліції правила ви здасте тільки тоді, коли їх вивчите. Це залежить тільки від того, як ви вчили і готувалися. Під час тесту на водіння найбільше «сипляться» не ті, хто не вміє кермувати, а ті, хто більше нервує і не може впоратися зі стресом. Якщо ви регулярно їздили по дорозі раніше, то різниця між автомобілем і велосипедом не буде для вас занадто великою. Ви будете почувати себе впевнено і допустите мінімум помилок.

Після того, як ви отримаєте права і придбаєте автомобіль в особисте користування, перший час постарайтеся їздити якомога більше. Для таких поїздок обирайте більш безпечний час і тихі міські дороги. Виїжджайте на дорогу після настання темряви і по годині катайтеся щовечора.
Уже за місяць ви будете почувати себе за кермом упевнено і спокійно. Не вмикайте в автомобілі музику, поки не навчитеся відчувати роботу двигуна на рівні вібрацій. Слухайте двигун і стежте за приладами. Ви повинні звикнути до ритму роботи вашого транспортного засобу і чітко розуміти, як ним керувати.
Коли ви добре відчуєте ваш автомобіль, його габарити, швидкісні можливості та маневреність, ваші шанси не потрапити в аварію значно підвищаться. Звичка їздити дорогами в будь-яких ситуаціях зробить вас спокійною і сконцентрованою людиною за кермом, підвищить вашу уважність і забезпечить впевненість при русі по дорозі. Знання правил вбереже ваш гаманець від зайвих витрат на штрафи.

Увага на дорозі перш за все. Тому ніколи і ні за яких обставин не сідайте за кермо, якщо перебуваєте під впливом будь-яких розслаблюючих увагу засобів, будь то алкоголь або антистресовий препарат медичного призначення. Це допоможе вам уберегти свій гаманець, а, можливо, і життя.

Якщо ж ви саме збираєтеся здавати на водійські права, наша стаття допоможе вам розібратися в усіх нововведеннях серед них у 2018 році!