Сучасні авто давно вийшли з того стану, коли водій був змушений возити в багажнику купу інструментів, щоб у випадку поломки в дорозі мати змогу відремонтувати машину. До початку 2000-х років існувало навіть поняття надійної машини, легендарних надійних марок (типу VW) і т. п. Але підвищення показників потужності авто, його комфортабельності та безпеки змусило автовиробників вдатися до використання новітніх технологій, які навіть метрів надійності опустили досить низько. Не можна сказати, що це погано – у сучасному світі власник автомобіля не повинен бути майстром СТО, він повинен просто користуватися автівкою у повсякденному житті. У випадку поломки її повинні ліквідовувати спеціально навчені люди на сертифікованих майстернях.

Реалії України, щоправда, такі, що за ліквідацію навіть якихось дрібниць вимагають суттєві суми, а то й відмовляються братися за дрібну роботу, щоб не витрачати свій час. Більше того, навіть діагностика автомобіля коштує надзвичайно великих грошей, частково через те, що використовується дороге обладнання, яке СТО намагається окупити за рахунок прибутку від виконаних робіт будь-якого гатунку. Сьогодні цю проблему частково вирішують спеціальні пристрої, які мають один роз’єм для підключення до ЕБУ машини, а другий для будь-якого пристрою, що має екран – смартфон, планшет або ноутбук. Таким чином можна самому зрозуміти, чи повністю справне ваше авто.

Якщо ж такого підручного сканера поки що немає, то, як було сказано в одному з фільмів, “машина не жінка, її треба слухати і вона вам сама все розкаже”. Дійсно, автомобіль – це як живий організм, щоправда зроблений з металу. Коли він справний (здоровий) – він видає лише звичні звуки, які виокремлюєш під час повсякденної експлуатації машини. Щойно з’явиться якийсь інший шум – він одразу різатиме слух своєю відмінністю від раніше звичних. Дуже часто незнайомі стуки свідчать про несправність ходової. Отже, приїхавши на СТО можна одразу попросити про діагностику саме ходової.

Калюжі з мастила під машиною можуть свідчити, що десь послаблене кріплення патрубків, яке треба підтягнути, або ж варто поміняти самі ці патрубки. Також слід простежити, чи не тече випадково мастило з-під прокладки блоку циліндрів. Якщо неадекватно працює коробка передач – варто все ж негайно відігнати машину на СТО. Тут можна остерігатися поломки самої коробки, яка є важливим агрегатом в конструкції автомобіля. Врешті-решт будь-які сторонні звуки від двигуна, а також зайвий дим з вихлопної труби також свідчать про необхідність звернутися до майстрів задля грунтовної діагностики мотора. Тому слідкуйте за своїми залізними друзями – людина може підвести, а машина ніколи не підведе. Це водій може її підвести, недбало стежачи за станом автівки.