Сьогодні продовжимо вантажну тематику, але вже не писатиму про якусь вантажівку, а скоріше про одну опцію для вантажних автомобілів. Це так звані гідроліфти, які суттєво спрощують експлуатацію ваговоза і завантаження/розвантаження важких предметів. Цікаво, що у Західній Європі такою функцією користуються давно. Особливо багато таких ліфтів у Бельгії, що не дивно, оскільки там же знаходиться доволі велика фірма з виробництва цих засобів, яка називається Dhollandia. У нас такі пристрої також можуть себе виправдати, враховуючи величезну кількість неоснащених “совкових” складів, а то й взагалі “генделів”, куди щоранку необхідно завозити продукти.

Однак гідроборт – це не просто механізм, який чіпляється до вантажівки або напівпричепа за допомогою кількох кронштейнів. Насправді у встановленні ліфтів є своя специфіка, наприклад, до тої ж вантажівки і напівпричепа кріплення будуть різними, оскільки переважна більшість других має раму з двотавровим профілем, відтак, потрібні додаткові перехідні пластини. Більше того, через громіздкість панелі кріплень, необхідна переробка задньої панелі на три окремі частини, на якій розміщені номерний знак і ліхтарі. Крім цього, створюється протипідкочувальний брус на стільки ж елементів. Усе для того, щоб вміщувалися гідроциліндри приводу, які повинні ще й мати робочий хід.

фото гідроборт, Dhollandia

Гідроборт може бути навіть задньою стінкою фургона.

Корисним у цьому випадку виявляється і сталевий поріжок, що забезпечує щільніший стик між платформою гідроборта і безпосередньо вантажним кузовом. Але він не може бути стаціонарним, оскільки для його встановлення заважають замки контейнерного типу, якими оснащуються двостворкові двері завантаження. що стосується самого гідроліфта, то його платформи бувають різних розмірів і навіть матеріалу. Наприклад, алюмінієві в середньому на 100 кг легші за сталеві. Довжина може сягати 2 м., а вантажопідйомність дорівнюватиме цілим 3000 кг. Такий засіб допоможе навіть вберегти власнику фури вантаж, який він перевозить, оскільки у похідному стані ліфт закриває двері кузова.

Однак якщо безпека не на часі, то можна замовити гідроборт-слайдер, який ховається під кузов, що забезпечить щільніший під’їзд до дверей складу або завантажувального майданчика. Але й питання безпеки можна у цьому випадку вирішити, оскільки у слайдерів є додаткові функції (наприклад, щільне притискання до дверей). В середньому гарантія на такий пристрій дорівнює двом рокам, зокрема, за рахунок оцинкованої рами. Відомо, що в Україні гідроборти використовують навіть на автобусах, щоб піднімати в салон людей з обмеженими можливостями. Для пересічних автомобілістів гідроліфти можуть виявитися корисними, наприклад, на їхніх високих пікапах для завантаження важкого реквізиту або ж квадроциклів. Щоправда, прохідність тоді може дещо погіршитися.