Почнемо з фактів: в Україні з кінця 2015 року почалося зростання продажу нових імпортних автомобілів, частину яких складають електромобілі. І на теперішній момент продажі в 2017 році вже перевищують загальну кількість проданих авто у 2016 році.

Але ж які авто купують українці? Я люблю електромобілі, тож спробував розібратися у цьому питанні з точки зору фанатів цих засобів пересування. Класифікація електромобілей і гібридів – тут.

Електромобілі та рівень їхніх продажів в Україні

За статистикою від EV-volumes.com, Україна посідає 6 сходинку в частці продажів електромобілів і авто-гібридів, що на нашу думку, є доволі дивовижним, як для нашої країни, значенням.

Стастистика зростання електромобілів

Відсоток електромобілів та plug-in гібридів у загальних продажах нових авто у першій половині 2017 року

Але якщо розібратися в абсолютних значеннях продажів автомобілів, стає зрозумілим факт, що статистику викривляють саме незначні загальні продажі автомобілів.

Для прикладу, в Німеччині з населенням у 80 мільйонів людей продажі електромобілів складають більше 3 мільйонів автомобілів у рік, тоді як в Україні вони сягають менше 100 тисяч на 40 мільйонів населення. Хоч продажі автомобілів в Україні й зростають, але ринок ніяк не може оговтатися після двох великих криз: загальносвітової 2008 (скомбінованої з нашим недолугим регулюванням економіки) і військової агресії Росії, починаючи з 2014 року.

Статистика продажів автомобілів в Україні

Статистика продажів автомобілів в Україні, тис. одиниць

Враховуючи це, можна зробити висновки, що в нашій країні є доволі значна кількість людей, які турбуються про навколишнє середовище та/або полюбляють новітні технології та хочуть пересісти на транспорт майбутнього. Але ця опція доступна лише невеликій кількості людей, переважно в столиці й парі міст-мільйонників у зв’язку з недостатнім розвитком інфраструктури для електромобілів та низькими фінансовими можливостями населення в регіонах.  Оскільки суттєвих фінансових витрат, які необхідно витратити на новий транспортний засіб, у пересічного українця немає, то навіть попри все бажання, електромобіль для нього є дуже часто недосяжним. А зважаючи на те, що електромобілі мають більшу вартість, ніж авто з класичним ДВЗ, що в нашій країні означає потребу мати більшу суму грошей на руках (кредитна/лізингова лінія в Україні – це відверте знущання), мати електромобіль більшість українців можуть тільки в мріях.

Але особисто я сподіваюся, що поступово ситуація буде виправлятися на краще, і надалі ми будемо бачити ще більше електромобілів у простих українців, а не тільки в дуже вузького кола людей.

Від редакції: порахуйте, яку частку в цій статистиці складають автомобілі поліції 🙂