В Україні вперше безпосередньо через мобільний додаток була здійснена покупка поліса автоцивілки. Законодавчо можливість оформлювати ОСЦПВ в електронному вигляді з’явилася тільки з лютого 2018 року. А через місяць ця послуга вже реально стала доступною для автомобілістів.

«Оформити страховку тепер дуже просто. Для цього достатньо безкоштовно зареєструватися в мобільному додатку для водіїв «Жовта Кнопка» і сфотографувати ваш попередній поліс. Або паспорт, код і техпаспорт – якщо це ваша перша «цивілка», – розповідає Аркадій Вершебенюк, керівник компанії «British Auto Club». – Уся процедура, від встановлення додатку до оплати і активації ОСЦПВ, займає близько 15-30 хвилин».

Першою цю унікальну для України покупку зробила киянка Олеся Цимбал, мати двох дітей. Уже в машині вона згадала, що її поліс прострочений, зупинилася, оформила страховку і продовжила рух уже з «робочою» автоцивілкою.

Відсутність страхового полісу – одна з п’яти найпоширеніших проблем для водіїв. Тепер розв’язати цю проблему за лічені хвилини допомагає мобільний додаток. Решта чотири – пробите колесо, акумулятор, що сів, зламаний замок і потреба в евакуаторі.

Для довідки: у випадку ДТП поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності покриває збитки третіх осіб (як пішоходів, так і водіїв інших автомобілів). Кожен автомобіліст зобов’язаний оформити ОСЦПВ і щорічно його продовжувати. Згідно з Правилами дорожнього руху, відсутність ОСЦПВ – адміністративне правопорушення, яке карається штрафом у розмірі 875 грн. Крім того, у випадку аварії суми компенсації матеріального збитку в багато разів перевищують вартість страховки.