Фестиваль ретроавтомобілів, створений для розвитку ретроруху в Україні, розпочнеться 27 квітня і триватиме 5 днів. Відбуватиметься це дійство на території Музею авіації, який є одним з найкращих у світі та найбільшим в Україні. Традиційно, на фестивалі, крім експозиції, буде відбуватися й продажа ретро авто, тож власником ретромашини можна стати одразу на фестивалі.

OldCarLand-2018

Уже традиційно експозиція OldCarLand розгорнеться на території Державного музею авіації в Жулянах

Організаторам фестивалю вдалося зібрати ще більше автомобілів порівняно з попереднім роком. Очікується понад 1000 автівок з багатою і тривалою історією.

OldCarLand-2018

Цього року організатори OldCarLand обіцяють близько 1000 презентованих машин на фестивалі

Що покажуть на OldCarLand-2018?

Слід зазначити, що цього року фестиваль переходить в статус міжнародного. Учасники з Прибалтики, наприклад, презентують досить екслюзивні автомобілі. Серед них:

  • Buick Super 1947 року;
  • Cadillac DeVille 1959 року;
  • Ford Skyline 1959 року та інші моделі.
OldCarLand-2018

На OldCarLand приїде, зокрема, цей Buick Super 1947 року випуску

Оскільки основною темою цьогорічного фестивалю є спорт, то організатори вирішили запросити Стасіса Брундзу. Він є десятикратним чемпіоном раллійних перегонів. Буде надана можливість поспілкуватися із самим спортсменом.

OldCarLand-2018

Цього разу OldCarLand відвідає й легенда автоспорту – OldCarMan Стасіс Брундза

Окрім автотехніки, будуть презентовані й автобуси, про один з яких слід розповісти детальніше. Це експериментальний ЛАЗ 1994 року. Був випущений у Львові задля розвитку автобусобудівництва в Україні після розпаду СРСР. Зроблений він був начебто добре і перспектива була ніби хороша, проте ціна виявилася занадто великою на той час. Тому запустити його в масове виробництво так і не вдалося й він залишився в єдиному екземплярі.

OldCarLand-2018

На OldCarLand можна буде побачити й унікальний ЛАЗ 1994 року випуску, який виготовили лише в одному екземплярі

Цього року фестиваль збігся з двадцятирічним ювілеюєм OldCarService, який заснував і очолює Павло Лозовенко. Його команда представить декілька ексклюзивних авто ретро власної реконструкції. Одним із них буде Oldsmobile Delta 1971 року, який має досить цікаву конструктивну ідею: авто має подвійний дах для покращення безпеки. Біля такої машини точно не почуєш слів відвідувача “Куплю ретро авто, скільки коштує?”, бо коштуватиме таке чудо багацько.

OldCarLand-2018

На OldCarLand буде презентовано й Oldsmobile Delta 1971 року випуску. Фішка моделі полягає в тому, що авто в такій специфікації виготовляли лише 1 рік

Ще одна цікава модель, запропонована OldCarService, це німецький напівгусеничний тягач Sd.Kfz. 11. Випускався він з 1938 по 1945 роки. Ця серія випущена в кількості 1000 екземплярів на чеському заводі Skoda. Знайшли його випадково в пункті прийому металобрухту. Оригінальні деталі збиралися по всій Європі, здебільшого в німецьких музеях. Реконструкція тривала протягом 6 років і за цей час майстрам вдалося відновити його до повністю робочого стану.

OldCarLand-2018

В Україні зберігся лише один зразок німецького напівгусеничного тягача Sd. Kfz. 11, його покажуть на OldCarLand

Lloyd Arabella 1960 року випуску займе визначне місце на цій виставці. Родзинкою цієї моделі є те, що корпус зібраний повністю на шурупах. Цікавим фактом є те, що саме цю модель купив Запорізький автозавод для вивчення закордонних технологій і їхнього використання при виготовленні своїх автомобілів. Мабуть, саме цю технологію досі використовує ЗАЗ, але збирає «на шурупах» не лише кузови, а й повністю все.

OldCarLand-2018

Подібний Lloyd Arabella ЗАЗ свого часу придбав, щоб вивчати зразки закордонної техніки. Її можна буде роздивитися на OldCarLand

Не автомобілями єдиними, як то кажуть. На фестиваль завітає найбільший байкерський клуб України “Падонки”. Кожен мотоцикл у них унікальний, тому що кожен власник власноруч доводить його до свого розуміння ідеалу. Представляти байкерський клуб будуть зі всієї України та з-за кордону. Для них відведено окремий відгороджений майданчик, де відбудеться так званий мотобайк-пікнік.

OldCarLand-2018

Завітає на OldCarLand і байкерський клуб “Падонки”

Однією з фішок фестивалю стане участь декількох музеїв. Свої колекції покажуть Укравтодор, Київпастранс та пожежна частина на Перова, де знаходиться маловідомий музей пожежної справи.

OldCarLand-2018

Не робимо дороги, бо їздимо по фестивалях. Колекцію дорожньої техніки презентує Укравтодор

Активності на OldCarLand-2018

До програми OldCarLand входитимуть декілька конкурсів: конкурс ретро-купальників, конкурс переодягань, де водії вдягатимуть одяг епохи, коли була зроблена їхня машина. На території будуть розміщені старі ігрові автомати, яким по 30-40 років. Протягом всього фестивального тижня будуть проводитися різні майстер-класи та тест-драйви. У суботу та неділю відбудуться декілька видів перегонів, зокрема, раллі-перегони ретроавто і дитячі перегони на педальних автомобілях.

OldCarLand-2018

Поціновувачі старовини зможуть насолодитися і старовинними купальниками, серед яких на OldCarLand буде проводитися конкурс

Організатори OldCarLand не лише займаються фестивалем, а й розвивають ретрорух в Україні. Нещодавно вони зустрілися з деякими депутатами, щоб сформувати законопроект, який би дозволив завозити ретромобілі не лише як експонати, які неможливо використовувати за призначенням. Невідомо скільки цей законопроект буде залишатися без уваги, хоча, судячи з e-декларацій усі наші депутати великі любителі ретроавтівок.

OldCarLand-2018

Організатори OldCarLand запропонували свій законопроект, щоб покращити умови ввезення ретротехніки в Україну, однак поки що він залишається виключно на папері

Як би там не було, це не завадить насолодитися екслюзивним і рідкісним раритет-авто з цікавою історією. А, враховуючи, що на багатьох зразках буде написано “Продам ретро авто”, насолоджуватися старою машиною можна буде потім у себе в гаражі.

Ретро буває і вантажним. Про таке читайте в нашій публікації з минулого OldCarLand-2017!