У компанії Jaguar Land Rover очікується поповнення. Представники цього союзу стверджують, що вже зовсім скоро на їхніх автомобілях з’явиться ціле сімейство нових двигунів.

Власне, йдеться навіть не стільки про двигуни, скільки про силові агрегати. Передрікають, що це буде комплект з моторів, трансмісій, а також гібридних двигунів. Основні принципи, якими керувалися творці нової лінійки, були зменшення шкідливих викидів в атмосферу, а також зниження витрат пального. Як бачимо, про підвищення потужності тепер навіть не йдеться. Не в останню чергу цьому сприятимуть нові технології, які дозволять знизити загальну масу авто, а також допоможуть раціональніше використовувати подану силовим агрегатом енергію. Вважається, що новинки осядуть під капотами як нинішніх моделей компанії Jaguar Land Rover, так і майбутніх перспективних розробок.

Щоб мати можливість здійснювати новітні дослідження та представляти світу технологічні новинки, у спеціальний виробничий центр Jaguar Land Rover було інвестовано близько 1 млрд. фунтів стерлінгів. Першою ластівкою став базовий 4-циліндровий двигун серії Ingenium.

Чому за основу взяли саме цей мотор? Насправді, цю розробку можна з повним правом називати суто британською, оскільки її виготовляють лише у Британії британці. І порівняно з минулими поколіннями силових агрегатів цей має на 25% більшу потужність і вже витрачає на 15% менше пального. Однак досконалості немає меж, тож Jaguar Land Rover хочуть ще більше вдосконалити своє дітище.

Jaguar Land Rover, Jaguar, Ingenium, Transcend, Великобританія

Новий двигун Ingenium зорієнтований на зниження тертя всередині мотора

На допомогу двигуну прийде нова автоматична трансмісія моделі Transcend. Зважаючи на широкий перелік повнопривідних моделей в лінійці Jaguar Land Rover, не дивно, що ця трансмісія зможе агрегатуватися з повним приводом. Загалом на її розробку витрачено 30 млн. фунтів стерлінгів.

Щоб мати змогу економити пальне, та ще й у використанні разом з повним приводом, автомат Transcend має надзвичайно широкий діапазон зміни крутного моменту, що становить 20:1. Саме це дає змогу використовувати поряд з повним гібридний привід, понижувальний ряд і подвійне зчеплення. Лише сам автомат дозволить економити до 10% пального.

Головний конструктор компанії Jaguar Land Rover Нік Роджерс зазначає, що як силовий агрегат Ingenium, так і автомат Transcend являються частиною глобальної програми Jaguar Land Rover, розрахованої до 2020 року. В кінці програми двигуни мають витрачати до 25% менше пального, ніж сьогодні.

Отже, що саме було розроблено для двигуна сімейства Ingenium. В першу чергу це електрогідравлічне управління клапанами, впускний колектор тут інтегрований, турбіна має керамічний підшипник і подвійну крильчатку (технологія twin-scroll).

 

Jaguar Land Rover, Jaguar, Ingenium, Transcend, Великобританія

Трансмісія Transcend покликана доповнювати силові агрегати як на моно-, так і на повнопривідних авто

Так, той самий Нік Роджерс зазначає, що, як і багато інших силових агрегатів інших виробників, новітнє сімейство також матиме модульну конструкцію та складатиметься як із бензинових, так і дизельних агрегатів. Характерною їхньою особливістю є те, що вони створені з алюмінію. Особливою їхньою відзнакою є те, що вони матимуть дуже низькі втрати на тертя, що й зумовлюватиме бльшу ефективність роботи моторів.

Модульність забезпечуватиметься спеціальною архітектурою, де кожен циліндр матиме об’єм 500 куб. см. Так, можна створити максимальну кількість різних модифікацій, які зможуть піти і на великий позашляховик, і на легкову модель. Це ж забезпечуватиме належну компактність силового агрегата, що актуально в наш час, коли підкапотний простір всіяний блоками різних допоміжних систем.

Двигуни серії Ingenium потраплять під капоти орієнтовно в 2017 році, тобто вже зовсім скоро. Нагадаємо, останньою новинкою від концерну був 2,0-літровий 4-циліндровий дизель, що пішов на конвеєр у 2015 році.

Щодо коробки передач Transcend, то вона буде автоматичною 8-ступеневою, порівняно з аналогами легшою десь на 20 кг. До речі, діапазон передаваного крутного моменту (20:1) є одним з лідерів серед інших 8-ступеневих коробок.

Не можна не враховувати того фактору, що проект Transcend допомагає фінансувати уряд Великобританії, що спрямовано на відновлення британських потужностей виробництва та подальший експорт новітніх трансмісій. Відповідно, основна увага приділяється саме зниженню ваги та впровадження спеціальних технологій у виробництво трансмісій, що дозволяє виготовляти їх ефективніше.

Зважаючи на такі плани компанії Jaguar Land Rover, важливо відзначити, що це неперша ластівка, оскільки протягом останніх років британці натхненно вкладали шалені гроші в нові розробки, які дозволили би досягнути в першу чергу саме кращих екологічних показників.

Загалом почалося все у 2008 році, коли кількість інженерів у компанії Jaguar Land Rover фактично подвоїлася, а сума інвестицій у наукові розробки зі вказаних напрямів досягла шалених значень.

На жаль, в бік електромобілів у компанії Jaguar Land Rover почали дивитися лише зараз, однак небезпідставно. Однією з перши ластівок стане формульна команда Jaguar у змаганнях FIA Formula E, що дозволить як у старі добрі часи переносити деякі технології (у цьому випадку еко-) зі спорту в маси.