Абсолютно оригінальне і корисне доповнення до вже існуючої системи відображення дорожньої інформації на лобовому склі створили у компанії Jaguar Land Rover. Справа в тому, що на відміну від єдиного екрану прямо перед очима водія, який транслює показники швидкості, кількості обертів колінвалу за хвилину та, зрідка, іншої інформації, британці спорядили свою систему ще додатковими екранами в стійках даху. Що це дає? Насправді це ще один зручний спосіб виявлення та доведення до відома водія наявності на дорозі зайвих предметів, зокрема, інших автомобілів, пішоходів (визнаймо, для пересічного кермувальника пішохід, особливо той, що ховається за стійкою, являється особливо зайвим “предметом”:) ), а також непомічених дорожніх знаків.

Стривайте, скажете Ви, мені вже набридло годуватися такою банальщиною, яка стоїть ледь не в кожній другій хорошій машині! Покажіть мені щось новеньке. Хм… Як тоді щодо машини-привида, що буде супроводжувати Вашу автівку по незнайомій дорозі? Достатньо оригінально? Зараз пояснимо, що і до чого.

front panel Jaguar, передня панель Ягуара

На знімку видно супроводжуючу машину-привид у вигляді блакитно-прозорого зображення на лобовому склі. Схоже, що це імітація Jaguar XJ. Треба визнати – це далеко не найгірший варіант кортежного автомобіля.

Під привидом мається на увазі специфічна функція навігаційки, яка не змушує вислуховувати з часом все більше набридаючий електронний голос якоїсь Віолетти чи Богдана, а просто, як в старі й добрі часи, покаже дорогу за допомогою віртуального авто, що буде рухатись по траєкторії, яка доведе Вас до потрібного пункту призначення.

В майбутньому ця система може бути доповнена за допомогою доступу в Інтернет такими функціями, як відображення цін на пальне, очікуваної погоди або ж кількості вільних місць на парковці. На жаль, навіть у Британії точної дати появи цієї чудо-штуки на справжніх автомобілях ще не можуть вказати, а в нашій країні є імовірність, що не бачити її нам ще дуже довго.