Люди з усіх куточків України продовжують споряджати, годувати і навіть надавати техніку українським бійцям в зоні АТО, поки керівництво держави займається незрозуміло чим (хоча чому ж незрозуміло – нічим вони не займаються). Ось і інженер зі Львова вирішив зробити корисний подарунок солдатам, переоснастивши звичайнісінький ЛАЗ “Лайнер-9” під евакуаційний автомобіль, що зможе містити цілих 29 наших важкопоранених хлопців. Наразі машину відправили у 66 госпіталь.

фото ЛАЗ "Лайнер 9", евакомобіль, АТО

Зважаючи на колишнє туристичне призначення автобуса заносити поранених не надто зручно, особлиов через передні двері

Щоб автобус зміг виконувати покладений на нього обов’язок, довелося викинути з нього усі стандартні крісла, а замість них розмістити вздовж бортів лавки-трансформери, що можуть бути складені, якщо немає необхідності перевозити поранених або відбувається завантаження носилок. У другому випадку прохід буде ширшим, і, як видно з фото, в нього досить вільно вміщаються плече в плече дві людини. За умови завантаження усіх місць знизу, носилки додатково розміщуються одні над одними, також вздовж проходу.

фото ЛАЗ "Лайнер 9", евакомобіль, АТО

Завдяки квадратним формам машини в салоні досить просторо

Автор переобладнання також передбачив спеціальні полички-кріплення для медичного обладнання і медикаментів, а підсилювач струму дозволить зі звичайного транспортного акумулятора отримувати 220 вольт для підключення реанімаційної апаратури. Таким чином “ЛАЗик” перетворюється і в реанімобіль.

Як бачимо в бойових умовах машину не використаєш, оскільки насправді вона лишається серійною, лише без стаціонарних сидінь. Через панорамні вікна, які запотребовані на туристичних маршрутах, увесь автобус буде прострілюватися, але він ідеально підійде для транспортування бійців з тилу в госпіталь.

Редакція блогу висловлює щиру вдячність усім авторам найрізноманітніших конструкцій, які вкладають свій час та зусилля у справу порятунку і допомоги нашим людям на фронті, які особливо її потребують (знову ж таки через злочинну бездіяльність нашої держави).