Перед новим літнім сезоном у багатьох власників виникає питання, яким шинам довіритися на теплий період, а які в принципі не можна експлуатувати на дорозі (здебільшого це стосується виробників китайських шин). Зважаючи на це вийшов рейтинг компаній, які виготовляють автомобільні покришки, що створений базуючись на таки критеріях: обсяги продажів у світі, відгуки покупців, а також вклад у змагання Формули-1 (хоча останній критерій умовний: очевидно, що не всі технології зі спортивних змагань використовуються у серійних шинах). Отже, далі наводимо список:
1. Bridgestone. Ця марка утримує лідерство серед конкурентів з 2007 року, маючи широку лінійку для різних типів автомобілів. З літніх гум доволі непоганою є Dueler H/P Sport i Turanza T001. Водії якістю поведінки авто, взутого в ці шини, в цілому задоволені.
2. Michelin. Доволі широко продавана марка шин з гарним рівнем продажів і літньою покришкою Latitude Tour HP, хоча за продажами займала вона лише 19 місце.
3. Goodyear. Німецькі шини, які вигравали не одні тести з конкурентами. Відомі як літньою, так і зимовою та всесезонною гумою. Goodyear EfficientGrip – полегшена на 10% покришка, яка має чудові показники екологічності, а її стихія – мокрий асфальт.
4. Continental. Преміум-шини, які перебувають на піку своєї популярності, з них є дві літні покришки – Conti Premium Contact 2 i Conti Premium Contact 5.
5. Pirelli. Широковідома італійська марка спортивних шин, яка у споживчих тестах посідає найчастіше середні сходинки, не будучи ні занадто поганою, ані дуже хорошою.
6. Hankook. Бюджетна корейська гума, яка чудово веде себе на сухому асфальті, а от на мокрому трохи небезпечна. Йдеться передусім літні покришки Hankook Optimo K415.
7. Sumitomo. Компанія-власник іншого бренду шин – Dunlop. У наших краях не надто поширена, до того ж кажуть, що покришки цього бренду недостатньо комфортні на розбитих дорогах.
8. Dunlop. Ще одні спортивні літні шини – Dunlop SP Sport Maxx – поціновуються серед любителів активної їзди та спортивних змагань. У звичайних умовах гума досить посередня.
9. Yokohama. Хто застав часи NFS Underground, той не буде питати, що таке Yokohama. Адже ця марка шин піарилась у грі на будь-якій трасі. Непогана літня гума – Yokohama A.Drive AA01. Непогана, хоча далеко не найкраща. В тестах займає місця якраз перед китайськими брендами. Плюсом можна вважати витривалість.
Марки Maxxis i Giti Tyres замикають список найкращих шин у цьому рейтингу, хоча пильні автолюбителі одразу зауважать – де ж традиційний фаворит усіх шинних тестів Nokian Hakkapeliitta? Все ж ця фінська компанія тримає перед серед зимових шин, а от з літньою гумою, зважаючи на країну походження марки, їй дещо не пощастило. Саме тому її обігнали такі маловідомі та менш якісні бренди, як Kumho, Cooper Tyres, Toyo і навіть якийсь Hangzhou Zhongce.