Перед новим літнім сезоном у багатьох власників виникає питання, яким шинам довіритися на теплий період, а які в принципі не можна експлуатувати на дорозі (здебільшого це стосується виробників китайських шин). Зважаючи на це вийшов рейтинг компаній, які виготовляють автомобільні покришки, що створений базуючись на таки критеріях: обсяги продажів у світі, відгуки покупців, а також вклад у змагання Формули-1 (хоча останній критерій умовний: очевидно, що не всі технології зі спортивних змагань використовуються у серійних шинах). Отже, далі наводимо список:

1. Bridgestone. Ця марка утримує лідерство серед конкурентів з 2007 року, маючи широку лінійку для різних типів автомобілів. З літніх гум доволі непоганою є Dueler H/P Sport i Turanza T001. Водії якістю поведінки авто, взутого в ці шини, в цілому задоволені.

 

фото шини, Bridgestone

Ці шини відомі також активним використанням у змаганнях “Формула-1”

2. Michelin. Доволі широко продавана марка шин з гарним рівнем продажів і літньою покришкою Latitude Tour HP, хоча за продажами займала вона лише 19 місце.

фото шини, Michelin

Ще одна легендарна марка покришок з давньою історією

3. Goodyear. Німецькі шини, які вигравали не одні тести з конкурентами. Відомі як літньою, так і зимовою та всесезонною гумою. Goodyear EfficientGrip – полегшена на 10% покришка, яка має чудові показники екологічності, а її стихія – мокрий асфальт.

фото шини, Goodyear

Марка шин, яка, схоже, відзначається надписами на дирижаблях

4. Continental. Преміум-шини, які перебувають на піку своєї популярності, з них є дві літні покришки – Conti Premium Contact 2 i Conti Premium Contact 5.

фото шини, Continental

Судячи з лого, в шинах Continental ваш автомобіль стрибатиме як коник. Сподіваюся, це не так і машина тримає дорогу

5. Pirelli. Широковідома італійська марка спортивних шин, яка у споживчих тестах посідає найчастіше середні сходинки, не будучи ні занадто поганою, ані дуже хорошою.

фото шини, Pirelli

Виробник шин, що більше прославився своїми еротичними календарями, ніж покришками

6. Hankook. Бюджетна корейська гума, яка чудово веде себе на сухому асфальті, а от на мокрому трохи небезпечна. Йдеться передусім літні покришки Hankook Optimo K415.

фото шини, Hankook

Hankook приваблює не стільки надійною поведінкою на дорозі, скільки гарними корейськими дівчатами

7. Sumitomo. Компанія-власник іншого бренду шин – Dunlop. У наших краях не надто поширена, до того ж кажуть, що покришки цього бренду недостатньо комфортні на розбитих дорогах.

фото шини, Sumitomo

Маловідомі, але непогані покришки

8. Dunlop. Ще одні спортивні літні шини – Dunlop SP Sport Maxx – поціновуються серед любителів активної їзди та спортивних змагань. У звичайних умовах гума досить посередня.

фото шини, Dunlop

Спортивна марка, середнячок по якості

9. Yokohama. Хто застав часи NFS Underground, той не буде питати, що таке Yokohama. Адже ця марка шин піарилась у грі на будь-якій трасі. Непогана літня гума – Yokohama A.Drive AA01. Непогана, хоча далеко не найкраща. В тестах займає місця якраз перед китайськими брендами. Плюсом можна вважати витривалість.

фото шини, Yokohama

Ці покришки можуть похизуватися успіхами у спортивних змаганнях

Марки Maxxis i Giti Tyres замикають список найкращих шин у цьому рейтингу, хоча пильні автолюбителі одразу зауважать – де ж традиційний фаворит усіх шинних тестів Nokian Hakkapeliitta? Все ж ця фінська компанія тримає перед серед зимових шин, а от з літньою гумою, зважаючи на країну походження марки, їй дещо не пощастило. Саме тому її обігнали такі маловідомі та менш якісні бренди, як Kumho, Cooper Tyres, Toyo і навіть якийсь Hangzhou Zhongce.