Нинішнє покоління Mitsubishi Lancer було виведене на ринок давно, не кожне сучасне авто може похизуватися такою довготривалістю свого життєвого шляху, як десяте покоління цієї японської моделі. Зазвичай про те, що дизайн не втрачає актуальності, кажуть про класичні авто, однак Lancer зі своєю стрімкою, яскравою зовнішністю зміг не просто міцно прикипіти у серцях фанатів швидкості та драйву, а й стати відправною точкою для корпоративного дизайну ледь не усіх моделей корпорації Mitsubishi. Та будь-що, так чи інакше з часом починає втрачати свою актуальність. Скажімо, Volkswagen Beetle, що виготовлявся загалом з 1938 до 2003 року, навряд був дійсно актуальним для останніх років XX століття. Справа лише в тому, що він зміг стати іконою автомобілебудування в усьому світі. Однак будь-яка ікона потребує модернізації, що, зокрема, поступово відбувається і з Land Rover Defender, і з Jeep Wrangler та іншими не менш значущими авто нашого часу. Так і Mitsubishi Lancer мусить трохи підкачати м’язи, сходити в магазин і накупити нових “шмоток” (сучасних технологій) та стати більш яскравим.

Однак яким він стане насправді буде відомо через рік-півтора, коил очікується прем’єра того самого Lancer XI, а поки що кожен може лише пророкувати, яким же він дійсно буде. Не бажав сидіти, склавши руки, один автомобільний дизайнер на ім’я Enoch Gonzales. Він намалював своє бачення того, яким має бути (або яким би хотів його бачити сам художник) образ нового Mitsubishi Lancer. З одного боку вийшло дуже круто – чітко видно спадковість дизайну з попередньою моделлю. З іншого боку, сам Gonzales стверджує, що опирався на нинішній фірмовий дизайн марки, однак, на мою думку, спереду машина вийшла схожою на подорослішавшого нового Kia Rio, а ззаду на набурмошену Renault Laguna. Що ж, може останнє сталося через інформацію буцімто Mitsubishi працюватиме над Lancer спільно з альянсом Renault-Nissan? Так чи інакше наразі японці працюють над своєю моделлю самостійно і навряд це є недоліком – адже лише вони знають, яким має бути справжній Lancer!

Поки що ж японці не потішили нас наступним поколінням легендарної легкової моделі, а заглиблюються у виробництво старих добрий утилітарних автомобілів на зразок Mitsubishi L200.