Гроші українських платників податків – потрачено, кредитні гроші – потрачено. Час витрачати гроші тих, хто в’їжджає на територію нашої країни тимчасово – подумали в уряді й запланували ввести новий податок для тих, хто буде перетинати кордон України на автомобілі. Так би мовити плата за користування дорогами. У кожної адекватної людини одразу виникає питання: “Плата за користування ЧИМ?”… Дійсно, а за що людина, можливо, той самий європеєць буде платити. За вбиту підвіску свого авто? За нерви, які витрачаєш, щораз влітаючи, хай на невеликій швидкості, але у глибоку яму, яка нічим не позначена?

Тим не менше така новація не за горами, і будь-який водій муситиме помістити під лобове скло спеціальний талон при перетині українського кордону. Як завжди, верхи запевняють, що усі ці кошти підуть дійсно на утримання і ремонт доріг. Що ж, казати вони можуть все, що завгодно, але я радив би їм не вірити, доки не буде видно реального результату, чи як мінімум звітності за отримані і витрачені кошти. Гадаю, це було би справедливо і більше того – ні у кого, в тому числі й у мене, не виникало би запитань.

А коли “Укравтодор” стверджує, що сьогодні навіть на ямковий ремонт не вистачає понад півмільярда гривень. Про це зазначив Олег Федоренко, начальник одного з управлінь “Укравтодору”. Виявляється, що виділено лише половину необхідної суми. Але знову ж таки – звідки взяте саме таке число – мільярд гривень на ремонт? Чому більшість автовласників не знає, куди конкретно спрямовуються кошти, які вони сплачують, як і будь-які інші платники податків? Кілька років тому дорожній збір перенесли у вартість пального для автомобілів, відтак усіх водіїв зрівняли, оскільки будь-яка людина, що заправляє своє авто, автоматично платить і цей податок. На це можуть сказати, що зараз час такий – вайна і всьо такоє, але вибачте! Оснащення армії і її забезпечення усім необхідним з боку держави також, за словами деяких волонтерів та й самих солдатів, фактично відсутнє!