У нашому, досі пострадянському, суспільстві ледве-ледве починають прокльовуватися елементи цивілізованого сучасного життя, які уже давно існують у західних країнах. Зокрема, йтиметься про нещодавно введений сервіс оплати штрафів через онлайн. Це досить зручно, враховуючи, що не треба витрачати свій вільний час на відвідування банків і тяганини з папірцями у правоохоронних органах. Юрій Пахоменко, директор ТОВ “Госпей Україна” (компанія, що займається підтримкою ресурсу), автор цього онлайн-проекту в ефірі радіостанції Голос Столиці дещо роз’яснив особливості такого сервісу.

Цей сервіс онлайн оплати штрафів називається таким чином: сайт автоматизованої системи оплати адміністративних державних і муніципальних послуг. Фактично за рахунок такої можливості унеможливлюється спілкування людей, що може призвести до корупційних дій у сфері стягнення адмінпокарання. Причому онлайн можна сплатити не лише за своє правопорушення, а також і за інші послуги, наприклад, зайшовши в окремі вкладки людина отримує змогу здійснити переказ коштів в адресу адмінорганізацій за реєстрацію авто, транспортний податок, навіть розрахуватися за державну службу охорони. Передусім треба розуміти, що це не лише преференція, надана киянам, такою опцією можуть скористатися громадяни усієї України, обираючи чи йти в банк, чи зекономити час і провести платіж через інтернет.

Єдине, що треба розуміти, тут, як і в більшості інших послуг, зніматиметься сервісний збір у розмірі 3% з кожного клієнта. Скільки коштували послуги компанії “Госпей Україна”, ініціатор проекту розголошувати не побажав, назвавши це комерційною таємницею. Так само і те, скільки коштують нинішні послуги підприємства з підтримки сервісу. У будь-якому разі було зазначено, що продукт попри тестування перед запуском ще є новим і дещо сирим, тому користувачам пропонується надсилати свої скарги і побажання на адресу компанії “Госпей Україна”, щоб оперативно виправляти виявлені помилки. Що ж, це, можливо, один з перших кроків щодо цивілізованішого життя у нашій країні, де роботу заплилих жиром міліціонерів фактично виконує електронний ресурс.