Не так давно один мій друг сказав, що він на своїй старенькій іномарці вже напевно дочекається того моменту, коли автомобілі почнуть літати, і аж тоді він змінить свого залізного коня. А тепер мені здається, що чекати йому залишилося не так довго, адже вже в Женеві компанія PAL-V має презентувати широкій громадськості свій летючий автомобіль Liberty! PAL-V Liberty дозволить однаково комфортно почуватися як на твердій землі, так і в повітрі!

Женева, PAL-V, Liberty, Rotax, PAL-V Liberty, Європа, США

Автомобіль PAL-V Liberty, який матиме змогу літати, презентують вже на найближчому автошоу в Женеві

Силова установка PAL-V Liberty

Оголошені ходові характеристики PAL-V Liberty справді вражають! Воно здатне подолати відстань у 1,3 тис. км., рухаючись по твердій поверхні, та 500 км., пересуваючись у небі! Прикро лише, що поки така можливість надається тільки двом пасажирам – більше авто банально не вмістить… Силова установка організована специфічним чином. Усього їх дві. Однак працюють вони окремо:

  • одна для руху по суші;
  • інша – для польотів.

Та обидві вони марки Rotax, щоправда, різної потужності: для суші має вистачати 100 к. с., а для польотів – 200.

Женева, PAL-V, Liberty, Rotax, PAL-V Liberty, Європа, США

PAL-V Liberty обладнаний двома двигунами Rotax, один з яких рухає авто на землі, а інший – у повітрі

PAL-V Liberty на землі й у небі

Попри те, що реальність експлуатації такого транспортного засобу для багатьох все одно стоїть під питанням, PAL-V Liberty вже встигли сертифікувати за технічними правилами як для автомобілів, так і для літаків, а його використання можливе у розвинених Європі та США. Звісно, у ролі літака PAL-V буде створювати певний дискомфорт для звичайного колишнього автовласника, адже для зльоту потрібна повністю вільна смуга довжиною 180 м., хоч це й не так багато, якщо порівнювати з типовими літаками. А от довжина посадкової смуги взагалі вражає – 30 м. Якихось 30 м., щоб посадити літальний апарат!!! Та в багатьох машин гальмівний шлях зі 100 км./год. складає мінімум 40!

Женева, PAL-V, Liberty, Rotax, PAL-V Liberty, Європа, США

Для посадки PAL-V Liberty знадобиться вільна пряма смуга довжиною всього лише 30 м.!

Але не поспішайте радіти новині. Так чи інакше, а PAL-V Liberty буде поки доступний лише для багатих дядечків та тіток – його вартість 299 000 доларів. Якщо бути точнішим, то по суті це 300 000! А це вже вартість непоганого такого суперкара… Однак разом із PAL-V Liberty майбутній власник отримає й безкоштовний курс по експлуатації такого специфічного транспорту. А він буде незайвим, адже як мінімум водію знадобиться ще й ліцензія пілота!