Lincoln MKZ Hybrid – перший гібрид Lincoln моделі 2011 року – це середньорозмірний автомобіль, який мав стати найекономічнішим розкішним седаном в Америці. Ford Motor Company – американський продавець гібридних машин – досі продовжує розширювати свою агресивну програму електрифікації за допомогою побудованого на базі технології гібридних автомобілів другого покоління Lincoln MKZ Hybrid. Машина була вперше представлена на Міжнародному автосалоні в Нью-Йорку. “Найхарактерніші особливості Lincoln – дизайн, технології і комфорт. Тепер, додатково до цього, Lincoln також пропонує найкращі показники економічності серед усіх розкішних седанів в Америці”, – заявив глава американського підрозділу Ford Марк Філдс.

Перший за всю історію Lincoln гібрид витрачає в міському циклі максимум 5,7 л/100 км. Новий середньорозмірний седан преміум-класу приєднався до зростаючого асортименту гібридних моделей Ford Motor Company, який вже складається з “Автомобіля року-2010 у Північній Америці” та найекономічніший американський седан Ford Fusion Hybrid; також це і Ford Escape Hybrid, Mercury Milan і Mariner Hybrid . Презентація нового Lincoln MKZ Hybrid була складовою частиною агресивної програми глобальної електрифікації Ford. Витрата пального Lincoln MKZ Hybrid перевершує аналогічний показник головного конкурента Lexus HS 250h на 1 л./ 100 км. Крім того, у порівнянні зі своїм суперником Lincoln оснащений одним додатковим місцем в салоні, більш широким асортиментом стандартних розкішних аксесуарів та унікальних для свого класу засобів безпеки.

“Сьогодні покупці дорогих автомобілів не хочуть жертвувати нічим. В Lincoln знайшли спосіб запропонувати їм той рівень комфорту, до якого вони звикли, технології, якими вони хотіли би користуватися, і дотримання екологічних норм, необхідних суспільству загалом”, – зазначив Деррік Кузак, віце-президент Ford по глобальному розвитку продукції. Lincoln MKZ Hybrid використовує гібридну технологію Ford другого покоління – тобто, 2,5-літровий чотиритактний гібридний мотор, що працює по циклу Аткінсона. Цей двигун увійшов до десятки кращих силових агрегатів 2010 року за версією Ward. Система об’єднує в собі кращі якості двигунів внутрішнього згоряння і працюють від батарей, що дозволяє отримати оптимальні показники потужності і економічності.

Рівень витрат пального забезпечується без втрати потужності, оскільки в сумі електричний і бензиновий мотори розвивають 191 к. с. Плюс до цього на електротязі Lincoln MKZ Hybrid здатний розганятися до 76 км/год, тоді як Lexus HS 250h в режимі живлення тільки від батареї може рухатися на швидкості лише 40 км/год. У перелік стандартного устаткування Lincoln MKZ Hybrid входять такі функції, які в Lexus HS 250h або не пропонуються зовсім, або доступні за додаткову плату. Зокрема, це й технологія SmartGauge з функцією EcoGuide – передова інтерактивна технологія Ford, що забезпечує водіїв інформацією в режимі реального часу, яка допомагає їм мінімізувати витрату пального і оптимізувати роботу гібрида. Lincoln піднімає SmartGauge на новий рівень взаємодії, пропонуючи водіям відстежувати довгострокові показники економічності та характеристики стилю кермування по “вирощуванню” віртуальних квітів праворуч на екрані системи. Ці квіти, чия форма запозичена у квітучої яблуні, демонструються постійно доти, поки показники витрати пального не будуть “скинуті”.

Система Lincoln SYNC – ексклюзивна інформаційно-розважальна система Lincoln з функцією голосової навігації. Крім можливості управління телефоном через Bluetooth, голосових команд і програвання файлів МР3, клієнти Lincoln отримають доступ до системи Vehicle Health Report and 911 Assist. Електричне регулювання пасажирських сидінь по 10 параметрам дозволяє відрегулювати крісла під людей різної комплекції. Функції запам’ятовування налаштувань нададуть змогу точно відрегулювати положення крісел і пізніше відновити його. Наявне електричне регулювання водійського сидіння з можливістю занесення налаштувань в пам’ять. Ця функція дозволяє зберегти персональні регулювання крісла і в будь-який час відновити їх натисненням на кнопку. Передні сидіння мають функцію підігріву та вентиляції. Це конструкторське рішення забезпечує винятковий рівень комфорту. Оздоблення зі справжнього дерева Swirl Walnut і Olive Ash з горіхового дерева і ясена не завдає шкоди навколишньому середовищу, оскільки вихідна деревина видобувається в лісах з контрольованою вирубкою і відновленням, як того вимагають найсуворіші екологічні, соціальні та громадські стандарти.

Система виявлення перешкод при русі заднім ходом бачить те, чого не може бачити позаду машини водій, подаючи йому звукове попередження. Частота попереджень збільшується в міру наближення до перешкоди. Клавіатура для доступу в машину без ключа забезпечує захист доступу в автомобіль. Система запам’ятовує персональну комбінацію доступу і дозволяє потрапити в машину без ключа натисканням кількох клавіш. Горловина паливного бака Easy Fuel без кришки. Ексклюзивний інтегрований підпружинений лючок бензобака Lincoln дозволяє позбутися від необхідності відкручувати і закручувати кришку бензобака, допомагаючи водієві позбутися запаху бензину від рук. Система Personal Safety System – це ексклюзивний комплект оснащення Lincoln, що складається з семи технологій забезпечення безпеки. До його складу входять двостадійні фронтальні подушки безпеки і система виявлення пасажирів, що дозволяє визначити наявність або відсутність пасажира в кріслі. Цей механізм дозволяє прискорювати або стримувати надування подушок безпеки, щоб забезпечити необхідний рівень захисту. Крім цього є система Ford Belt-Minder, що нагадує переднім пасажирам про необхідність пристебнути ремені безпеки.

Система MyKey – ця ексклюзивна функція Lincoln дозволяє, наприклад, батькам запрограмувати ключ запалювання таким чином, щоб обмежити максимальну швидкість руху машини і рівень гучності аудіосистеми, допомагаючи дітям водити авто більш безпечно і з меншими витратами пального. Крім того система дозволяє заблокувати запуск двигуна при непристебнутому паскові безпеки, а також заздалегідь попереджати про малу кількість пального і досягнення швидкості в 72, 89 і 105 км/год. Інтегровані дзеркальця для огляду доповнюють традиційні бічними опуклими міні-дзеркалами, розташованими у дальньому верхньому кутку кожного з дзеркал. Такі дзеркальця дозволяють позбутися “сліпих плям” – якщо позаду їдуть автомобілі, що перебувають за межами поля зору.

Суть вітрового скла зі звукоізоляцією полягає в тому, що між двома листами скла викладений шар звукопоглинального вінілу, який дозволяє зменшити рівень шуму в салоні. Крім перерахованого вище, в стандартну комплектацію Lincoln MKZ Hybrid також входить шкіряна обивка сидінь Bridge of Weir. Ця знаменита шотландська шкіра позбавлена тиснення, що дозволяє зберегти її природну красу. При виробництві шкіра мнеться протягом 12 годин, що робить її м’якою на дотик. Крім того, під час дублення не використовується хром, тому переробляти таку шкіру набагато легше.