На жаль, довелося пропустити минулорічну виставку Plug-in Ukraine, однак цього року все ж вдалося її відвідати. І, треба визнати, це вже зовсім не той формат, який був ще два роки тому. По-перше, захід переїхав з не надто зручної локації на Нивках у експоцентр АККО Інтернешнл, що, звісно, має зручніше місцезнаходження, але за розмірами він значно поступається минулій. Відповідно й експозиція виглядала якось бідно, тим паче, що значну її частину займали представники окулярів та різних аксесуарів. З іншого боку, тестова траса вже складала не 200 і не 300 м. Проїхатися на електромобілі можна було в реальних умовах по найближчих кварталах. Та й лінійка запропонованих для тест-драйвів машин складалася вже не більшою мірою з американських битків, а з нових авто, представлених офіційно. Щоб ви розуміли рівень, був навіть Jaguar I-Pace. Але зараз все ж більше про експозицію і почнемо одразу з електровелосипедів, оскільки з двоколісної електротехніки це були єдині представники, причому лише одного бренду – Kreidler.

Для порівняння пропоную переглянути звіти з однієї із попередніх виставок, де електровелосипеди були презентовані ширше брендом SRT, а також кількома іншими.

Електровелосипед Kreidler Vitality Eco 2

Найпростіший у лінійці електровелосипедів бренду Kreidler – Vitality Eco 2 – має цілком гідний електромотор Aktive Cruise на 36 В і 250 Вт, за рахунок чого велосипед розганяється до 25 км./год. Літій-іонний зйомний акумулятор має ємність 400 Вт/год., 11 А/год. і 36 В. Вилка – Suntour SR SF13-CR-8V. Касета Shimano має 22 зубці, а механізм перемикання Shimano Nexus дозволяє обирати одну з 7 передач. Вага у велосипеда відносно велика – 25,6 кг. з акумулятором. Ціна також не для кожного – 49 999 грн.:

Plug-in Ukraine 2019, Kreidler

Kreidler Vitality Eco 2

Електровелосипед Kreidler Vitality Dice 29er 2.0 Deore

Електровелосипед Kreidler Vitality Dice 29er 2.0 Deore має спортивний дизайн, до того ж був презентований з двома багажниками. Він укомплектований електромотором Bosch Performance CX на 36 В і 250 Вт, що дозволяє розігнати велосипед максимум до 25 км./год. Практично, що літій-іонний акумулятор зйомний, на 500 Вт/год., 36 В і 13,4 А/год. За рахунок передньої вилки Suntour SF15-XCT велосипед повинен бути м’якший на ходу, адже вона має 100-мм. хід. Касета моделі Alivio від Shimano має 9 передач, що розкидані в діапазоні від 11 до 32 зубців. Система перемикання швидкостей також від Shimano, моделі Deore. Велосипед вийшов не надто важким, адже навіть з акумулятором важить 21 кг. Ціна такого гаджета досягає… 55 999 грн. А що ви думали – усі електроТЗ поки що дороге задоволення:

Plug-in Ukraine 2019, Kreidler

Kreidler Vitality Dice 29er 2.0 Deore

Електровелосипед Kreidler Vitality Dice 29er 2.0

Схоже на те, що електровелосипед Kreidler Vitality Dice 29er 2.0 відрізняється від моделі вище передусім своїм більш гірським призначенням, де профіль дороги нерівний, а швидкість зазвичай не надто висока. Тому за ідентичного електромотора та акумулятора вилка цього Kreider Dice вже відрізняється (моделі Rock Shox Recon Silver TK), хоча має ті ж 100 мм. ходу, касета Shimano SLX уже має 11 швидкостей і від 11 до 42 зубців, змінено й модель системи перемикання – Shimano XT. Велосипед відчутно легший – 19,8 кг., але ціна завищена – 66 499 грн.:

Plug-in Ukraine 2019, Kreidler

Kreidler Vitality Dice 29er 2.0

Електровелосипед Kreidler Vitality Select 45 km/h

А от дорожній електровелосипед Kreidler Vitality Select 45 km/h вже відчутно продуктивніший за попередньо показану модель. Його мотор Performance Speed має ті ж 36 В і 250 Вт, але здатен розганятися до 45 км./год., що і вказано у його назві. При цьому літій-іонний зйомний акумулятор навіть трохи менший за ємністю – всього 400 Вт/год., 11 А/год. і 36 В. Вилка теж інша – Suntour MT-E45-HLO. Касета Shimano CS-HG62 вже пропонує 10 швидкостей, розподілених від 11 до 36 зубців, що, імовірно, і могло дати такий суттєвий приріст у максимальній швидкості. Відповідно, інакшою є й система зміни передач – Shimano Deore XT RD-T8000. Модель дещо важча – 24,4 кг., враховуючи акумулятор. Кращі показники суттєво вплинули на ціну – 69 999 грн.:

Plug-in Ukraine 2019, Kreidler

Kreidler Vitality Select 45 km/h

У наступній публікації розповім вам уже про електромобілі, що були представлені на Plug-in Ukraine, а поки що пропоную переглянути звіт з минулої виставки.