Як позбавитися небажаного засмічення території країни і за один раз ефективно використати тонни непотребу, що зазвичай лежить на смітнику або на дитячих майданчиках? Йдеться, звісно, про покришки, які у нашій країні “утилізують” на прибудинкових територіях, обгороджуючи ними квітники, ділянки з піском для дітей, турніки та ін. У Польщі ж вирішили це питання радикально по-іншому. Не секрет, що один з важливих факторів у створенні шини і подальшому її виборі покупцем становить її шумність, те, наскільки багато шуму йде від покришки під час руху. Переважно цей показник перевіряють на твердому заасфальтованому покритті, що й зрозуміло, адже досягаючи великої швидкості шум від шини стає все більшим. Найчастіше джерело проблеми намагаються виправити у самій покришці. Але чому б не підійти з іншого боку і не використати гуму в асфальтовому покритті, таким чином убивши двох зайців?

Можете сміятися, але до вмісту матеріалів у прокладенні доріг у Польщі тепер використовуватимуть уживані автомобільні шини. Голова Польської асоціації асфальтових підрядників Анджей Вишинський зазначив також, що новий спосіб використання такого типу непотребу дозволить підвищити безпеку (адже гума за гуму буде краще чіплятися) і довговічність дорожнього покриття (гума буде ніби зчеплювати асфальт).

Фактично, зменшення шуму відбуватиметься в середньому на 3-6 дБ, а низькі температури вже матимуть менше негативного впливу на таку дорогу. Наразі відомо, що на покриття 1 км. такої дороги необхідно від 400 до 1200 використаних шин, а в межах цього проекту покрито вже 100 км доріг. Цікавий спосіб, можливо, він дійде і до нас.