Екологічна тематика продовжує превалювати над усіма іншими темами в автомобільному світі, тому ось уже в 30 раз щороку проводяться змагання Shell “Європа”-2015, мета яких не показати, хто з пілотів або команд найшвидший, а відзначити тих, хто може їхати найекономніше. Звісно, беруться далеко не серійні автомобілі, а зконструйовані власними силами окремих груп зацікавлених людей. Насправді боліди у цих змаганнях навіть на автомобілі не схожі – це такі собі мініатюрні, переважно яйцеподібні машинки, що вміють їздити ледь не на чистому повітрі.

Як повідомляє EcoTown, цьогоріч перемогу здобули французькі інженери з команди Microjoule La Joliverie, встановивши водночас черговий світовий рекорд, проїхавши на 1 літрі стисненого природного газу 2551,8 км. Дещо фантастично виглядають такі цифри, тому багато хто міг подумати, що автор помилився. Але ні, автор не помилився. Це дійсно правда. Ще більш неймовірно бачити такі цифри, коли розумієш, що створенням прототипів займаються звичайні школярі та студенти з усього світу.

У 1985 році перший переможець подібних змагань проїхав…680 км! З іншого боку датська команда DTU Roadrunners змогла проїхати на етанолі 2015 року всього ( 🙂 ) 665 км. Однак не газом єдиним, машини на традиційних видах пального також були представлені, зокрема, тими ж французами із IUT GMP Valenciennes, які проїхали, щоб ви не сумнівалися, цілих 1323,1 км. Також французи перемогли в категорії міських концепт-карів, здобувши на команду Louis Delage результат у 517,3 км.

Це був останній рік, коли екомарафон проходив у Роттердамі, наступний проводитиметься у Лондоні. Організатори, підсумовуючи результати змагань 2015 року, зазначили, що порівняно з першим роком (1985) економність прототипів зросла в чотири рази!

P.S.: На фото в заголовку – українська команда на фоні вітчизняного прототипа ХАДИ-34.