Вже не зовсім X-Trail

Новий Nissan X-Trail став значно елегантнішим, ніж його предки, до того ж він до болю нагадує вже протестований нами Qashqai. Головним чином таке враження справляє передок автомобіля, хоча за ближчого ознайомлення видно, що і оптика, і лінії бампера з капотом зовсім інші, просто дається взнаки слідування фірмовому стилю.

Nissan X-Trail

Передок автомобіля виділяється хромованим бумерангом навколо емблеми, такою ж планкою по центру бампера, а також сріблястою накладкою під ним

Фари Nissan X-Trail світлодіодні, причому це стосується не лише денного світла, а й ближнього з дальнім. Вони доповнені системою автоматичного регулювання кута нахилу. Нижче – «шапочки» омивачів, завдяки чому в погану погоду не доводилося протирати фари. Під ними, у бампері, розмістили протитуманні, які оздоблені стильними хромованими обідками. Цей стилістичний елемент додає автомобілю презентабельності. Якщо ви залишаєте машину на темній парковці або стоянці, то корисною буде система супровідного освітлення «Проведи мене додому». Її суть полягає у тому, що деякий час після закриття машини ще світяться денні ходові вогні. Уже в базі ви отримаєте стильний, але водночас практичний бампер. Так, його нижня частина повністю пластикова, а спереду є срібляста накладка. Однак не варто забуватись – вона також пластикова і в критичному випадку може не захистити. За дизайн відповідають хромована накладка над номерним знаком та стрімкі лінії, що розходяться до фар. Ключовим елементом стилю передка є велика емблема Nissan у хромованому бумерангу планки радіатора.

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail оснащено не лише світлодіодними ходовими вогнями, а й фарами, які до того ж автоматично регулюють кут свого нахилу

Nissan X-Trail

Щоб у водія завжди був хороший огляд, фари укомплектовано омивачем

Nissan X-Trail

Протитуманні фари мають хромоване оздоблення. Головні фари оснащені омивачем

Nissan X-Trail

Протитуманні фари прикрашені хромованим обідком

Вздовж обидвох бортів знизу, а також навколо арок коліс так само тягнеться смужка непофарбованого, чорного пластику, оздобленого сріблястою планкою. Ручки дверей та віконна рамка прикрашені хромом.

Nissan X-Trail

Колісні диски мають спокійний та “міський” дизайн. По низу порогів йде смуга непофарбованого пластику зі сріблястими накладками. Навколо віконних рамок хромоване оздоблення. На дверних ручках також хром

Поглянувши на автомобіль ззаду, бачимо респектабельний і виважений стиль, який однак не позбавлений різкості. Так, з даху звисає невеликий спойлер, а з обидвох боків заднього вікна – чорні глянцеві накладки, які вочевидь виконують аеродинамічну функцію. На нижній частині спойлера встановлено додатковий стоп-сигнал. Протягом своїх поїздок на тестовій машині довелося проїхатися вздовж русла Дністра, де кілька десятків кілометрів стояв надзвичайно густий туман. А в такі моменти особливо цінуєш не стільки передні протитуманні фари, скільки задній ліхтар для кращої видимості саме свого X-Trail, оскільки позаду зібралася чимала шеренга авто. Цікавою виявилася система електроприводу дверей багажника. Під ручкою його відкриття є гумова кнопка, після натиснення якої автомобіль подасть звуковий і світловий сигнал та повільно відкриє кришку багажного відділення. Безумовно, ключ-брелок має бути у кишені ( про нього далі). Перемикачем на передній панелі, зліва від керма, можна відключити електропривід і відкривати багажник вручну. Однак ще цікавішим є сенсор безконтактного доступу. Біля камери заднього огляду знаходиться датчик, який розпізнає руку, тож просто провівши біля нього пальцем, можна також відкрити двері багажного відділення. З іншого боку, для цієї операції все одно потрібна вільна рука, і, по правді, мені було легше користуватися кнопкою, оскільки датчик дещо підгальмовував. Щоб закрити багажне відділення, можна потягнути кришку вниз за ручку в її торці або ж натиснути кнопку зліва від замка – тоді за вас це зробить електропривід. Досить серйозно допомагає омивач і очисник позаду, оскільки в негоду заднє скло надто сильно забруднюється.

Nissan X-Trail

Корма автомобіля попри великі розміри авто не виглядає великою, зокрема, за рахунок спойлера, що продовжує лінію даху

Тут так само встановлено стильний бампер з великою сріблястою накладкою знизу, яка згори завершується хромованою смужкою. А внизу він захищений непофарбованим пластиком.

Nissan X-Trail

Задній бампер прикритий знизу стильною сріблястою накладкою, яку увінчує хромована смужка. Така ж хромована планка є й на кришці багажного відділення

У максимальній комплектації Nissan X-Trail укомплектовано 18-дюймовими легкосплавними дисками, які мають спокійний дизайн і дуже личать цьому великому кросоверу. Оскільки для автомобіля першопочатково передбачається експлуатація в умовах трохи складніших за їзду по місту, на нього встановлюються бризковики на колесах.

Nissan X-Trail

Диски підкреслено динамічні, нагадують пропеллер літака

Якщо ви вирушите у далеку подорож, то в нагоді стануть рейлінги, де можна закріпити багажник на даху. А люди, які подорожують по Карпатах (саме тут проходила значна частина тест-драйву) дуже часто саме його і використовують.

Nissan X-Trail

Дах автомобіля прикрашають сріблясті рейлінги й двосекційний скляний дах з люком у передній секції

Nissan X-Trail

На даху автомобіля розташовані функціональні рейлінги

В умовах вузьких гірських доріг доречною виявилася функція складання бокових дзеркалець заднього огляду – просто натискаєш кнопку на ручці водійських дверей і ширина машини зменшується на необхідні кілька сантиметрів, яких вистачає, щоб роз’їхатися із зустрічним авто. Дзеркальця обладнані електроприводом, а також ефективним обігрівом, завдяки якому вже за кілька хвилин льодовий корок розтане, і його можна прибрати рукою. Також на корпусах дзеркалець вбудовано смужки повторювачів поворотів.

Nissan X-Trail

Автомобіль виглядає доречно не лише у місті, але й на серпантинах гірських доріг

Сторінка 2 з 6123456