Чому Renault Zoe досі монополіст з-поміж електромобілів?

Ну, ок, подумаєте ви, нехай, я згоден миритися з усім, що було написано про практику експлуатації електромобіля, але мене досі жаба давить стосовно вартості Renault Zoe! Але особисто я вам скажу, що авто того справді варте. Врешті-решт, не варто забувати, що це все одно один з найдешевших нових електромобілів на ринку України, якщо не брати до уваги китайців, що завжди трохи менше продумані, ніж європейці. Плюс на Zoe дається просто розкішна гарантія в 5 років або 100 000 км. на тяговий двигун і акумулятор, що дає доволі непогану впевненість в майбутньому. Водночас на сам автомобіль гарантія трохи менша – 3 роки або тих же 100 000 км. Що ж, менше, ніж на батарею, але дуже навіть нормальний показник, яким володіє багато інших серійних автомобілів.

тест-драйв, Renault Zoe

У задніх ліхтарях Renault Zoe, як і в передніх фарах, є блакитні мотиви, через що скло оптики виглядає надзвичайно тонким і тендітним

Якщо повертатися до питання ціни, то станом на 03.08.2019 Renault Zoe поки що актуального покоління можна було придбати за 30 701 долар, що є дешевою, але вже далеко не найдешевшою пропозицією. Але подивімося, які електромобілі можна взяти дешевше – це китайський JAC iEV7s та Hyundai Ioniq electric. JAC буде коштувати значно дешевше – 26 856 доларів, але ще дуже велике питання, чи не гірший він за якістю виконання порівняно із Zoe. Плюс, незважаючи на однакову за ємністю батарею, зарядка китайця буде ускладнена через надто низьку пропускну спроможність, а, отже, навіть на потужній зарядній станції доведеться чекати годинами. Ioniq в принципі з іншого класу авто – це дещо більший ліфтбек, що лиш на кілька сотень дешевший (30 415 доларів), однак його батарея (28 кВт/год.) в рази менша за батарею Zoe, тож із дальністю пробігу матимете проблеми. Інші ж нові електромобілі на ринку України дорожчі, але вони при цьому далеко не грають у сегменті хетчбеків B-класу. Здебільшого це кросовери, хетчі C-класу або ж вантажнопасажирські фургони. Таким чином, Zoe за всі роки випуску досі залишається своєрідним монополістом класу.

Вже незабаром розпочнуться продажі рестайлінгового варіанту Renault Zoe, але вже однозначно зрозуміло: автомобіль максимально зручний для експлуатації в міських умовах!

Сторінка 5 з 512345