kk-auto.com.ua вітає усіх із черговим пшиком, запропонованим українською владою. Уже є прожект нової платної дороги Київ – Біла Церква. Навіть кошторис підрахували, та от біда – інвесторів ще немає. Все-таки навіть інвестувати в індійські фільми, такі як Vivegam 2017 року, прибутковіша справа, ніж в українські “платні” дороги з нашим бідним населенням, нездатним оплатити за проїзд.
Чому Україна потребує таку трасу?
Можливо, до ідеї створення нової дороги призвели постійні затори, зокрема, у так званий “день окупації Києва” – кожні неділю і понеділок – до столиці з боку Білої Церкви дуже проблематично заїхати, оскільки, крім звичних вантажівок і транзитного транспорту, до Києва намагаються потрапити й усі дачники. Так, до радника голови державного агентства автомобільних доріг України Олександра Кави нарешті дійшла одна думка: “Розширити цю дорогу (Е95 – від ред.) вже неможливо, дорога по суті експлуатується на межі своєї пропускної спроможності”. Хм, можливо, бідненькі можновладці також змушені стояти у своїх Лексусах та Мерседесах у тих самих заторах на під’їзді до Києва?..
Не дивно, що нову дорогу вирішили прокласти лише до Білої Церкви (правильно, щоб об’їхати усіх дачників) та зробити платною (щоб якомога менше дачників на цю нову дорогу потрапляло). Звісно, грошей на такий проект у держави немає, тож його намагаються проштовхнути якомусь інвестору.
Україна виставляє цінник за км. нової траси
Також Олександр Кава зазначив, що максимальну швидкість на новій дорозі буде обмежено 130 або 140 км./год., тобто, грубо кажучи, до Білої Церкви можна буде доїхати приблизно за півгодини. Тим не менше до німецьких автобанів цій дорозі буде дуже далеко, адже приблизно такої ж швидкості досягають автомобілі на трасі до Борисполя. Та й враховуючи “порушницький” менталітет більшості українців, вони і на нинішній трасі досягають 140 і більше км./год., тож Кава своєю новиною нікого не здивував. Щоправда, і оплата обіцяє бути не дуже страшною. Вважається, що суми в 9 євроцентів за км. буде достатньо. Відповідно, дорога з Києва до Білої Церкви коштуватиме всього 4,5 євро.
Дистанція нової дороги складе умовних 50 км., але на них Україна змушена буде викласти близько 300 млн. доларів. Слід зазначити, що інвестор, який вкладе гроші в нову трасу, не назавжди залишить за собою право стягувати платню – це право мине за 25 років. Після цього дорога перейде у державну власність і вже буде безкоштовною для проїзду, хоча цілком імовірно, що певні обмеження можуть і залишити. Та все одно ще має минути 25 років.
Є ще одна проблема. Так, автоексперт Владислав Антонов підозрює, що з появою нової траси дорога Київ-Одеса, яка й так погано обслуговується, взагалі перестане ремонтуватися.
Як же подібна система реалізується в європейських країнах? Насправді платна дорога для багатьох європейців вже давно не новина. Наприклад, у Франції та Італії плата знімається за певні відрізки (певною мірою схоже на проект відрізку Київ-Біла Церква траси Київ-Одеса). У Швейцарії, Чехії та Австрії проїзд платною дорогою взагалі нагадує наш проїзд у метро, адже необхідно купувати абонемент. Причому коштує він не так, як наше метро – щоб перетнути країни з півночі на південь, потрібно заплатити 85 євро, але з іншого боку кожен може реалізувати українську рожеву мрію – їхати взагалі без обмежень швидкості!
Та наразі про все це ще зарано говорити, адже у найкращому випадку така дорога з’явиться через кілька років, та й на те ще має дати “добро” один з найбезглуздіших органів нашої держави – Верховна Рада України…
А які ініціативи мають українські урядовці відносно електромобілів – дивіться в іншій нашій публікації.