Цього разу автомобільна сфера стає приводом для боротьби цих цифрових гігантів. Apple, Google і Microsoft знову міряються силою, пропонуючи сервіси для автомобілістів.

Apple – CarPlay

Першою була презентована система від яблучної компанії, тому саме про неї в першу чергу я коротко і роповім:
В червні 2013 року компанія Apple показала концепт на презентації WWDC під назвою iOS In The Car. Офіційно технологія була представлена лише в 2014 році на Женевському міжнародному автошоу, саме тоді й була використана назва CarPlay. Можливості системи: програвання аудіо,  демонстрація карт і маршрутів, дзвінки та навіть повідомлення. Всі функції можуть бути реалізовані за допомогою підключеного iPhone (або іншого виробу на iOS), екрану бортового комп’ютера і голосових команд на основі Siri. Поки що це єдина система, яка вже стала доступною рядовим користувачам в жовтні 2014 року.

CarPlay

Автовиробники, які заявили про підтримку технології CarPlay: Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes-Benz і Volvo. В майбутньому підтримку планують реалізувати: BMW, Chevrolet, Ford, KIA, Land Rover, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Citroën, Subaru, Suzuki, Toyota, Alfa Romeo, Honda, Opel, Dodge, Fiat.

Microsoft – Windows in the Car

Ще в березні, невдовзі після офіційної презентації Apple, свою версію Windows in the Car запропонували “самі знаєте хто”. Принцип роботи системи аналогічний: за допомогою телефона на основі Windows Phone бортовий комп’ютер транслює на нього сервіси Мілком’яких. Для роботи системи у автомобіля повинна бути підтримка Mirrorlink.

windows in the car

Зайнятися інтеграцією Mirrorlink в свої авто обіцяють: Volkswagen, Honda, Toyota, і Citroen, а, значить, саме ці виробники першими отримають доступ до Windows in the car.

Google -Android Auto

В свою чергу Google презентувала Android Auto у червні 2014 і обіцяє випустити її в масовий обіг якнайшвидше. Єдина відмінність – Google розглядає як можливість під’єднання телефону для надання сервісів, так і повну інтеграцію своєї спеціалізованої системи в комп’ютер автомобіля., при чому саме на другий варіант покладаються більші надії.

android auto

Автовиробники які заявляють готовність підтримати технологію Android Auto: Alfa Romeo, Acura, Audi, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Infinity, Jeep, Kia, Maserati, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Opel, Subaru, Ram, Renault, Seat, Skoda, Volvo, Suzuki, Volkswagen.

Системи Google та Microsoft знаходяться на стадіях тестувань і випробувань, а CarPlay, принаймні у виконанні Pioneer, вже можна випробувати і самому. Чи не буде це зволікання критичним для цих компаній? Оберуть ці технології автовиробники чи залишаться вірними своїм MyLink від General Motors Holden, Sync від Ford та ін.?  Це ми дізнаємося вже в першій половині 2015 року.