Вперше в історії національної американської гоночної першості NASCAR на трасі з’явився автомобіль з силовою установкою на паливних елементах. Правда, він не брав участь у загальному заліку: Toyota перетворила водневий седан Mirai в автомобіль безпеки.

Як заявили представники Toyota, поява седана Mirai на трасі в Річмонді стала ще одним способом продемонструвати можливості екологічно чистої водневої силової установки, а також прагнення марки до постійних інновацій у цій сфері.

Toyota Mirai, перш ніж з’явитися на трасі в якості пейс-кара гонки Toyota Owners 400, пройшов певні випробування: організаторам гонки необхідно було переконатися, що його характеристик вистачить для того, щоб при необхідності очолити колону з 43 гоночних автомобілів. При цьому єдині доопрацювання, які отримав седан – це фірмова гоночна “ліврея” і проблискові маячки на даху.

Відзначається, що минулий гоночний уік-енд – не перший, коли у ролі пейс-карів використовують гібридні автомобілі Toyota. Седан Toyota Camry Hybrid вже виступав у цій ролі в травні 2009 року.