Німецький концерн VW провинився, але зробив це досить цікаво і оригінально. Так, що до останнього часу мало хто помічав його провину. Однак громадянське суспільство в США не дрімає, і пильно стежить за усіма гравцями ринку, зокрема, і за тими, хто хоче одурити споживача. Існуюче у штатах агентство із захисту оточуючого середовища нещодавно виявило, що фільтрація вихлопних газів на деяких моделях відбувається неналежним чином. Зокрема, це машини, на яких встановлено дволітровий дизельний мотор, що має спеціальну програму. Вона активується лише під час державних тестів на екологічність, і тоді мотор показує норму. А в решті випадків викиди перевищують нормативні показники більш, ніж у 40 разів!

Наразі відомо, що автомобілі з таким мотором реалізовувалися приблизно у період з 2008 до 2015 року. Найкумедніше, що це робилося в рамках програми Clean Diesel (“Чистий дизель”). Хех, іронічний підхід. З таким двигуном можна зустріти моделі Volkswagwn Jetta, Golf, Beetle, Passat, а також Audi A3. Усього приблизно 482 000 екземпляри. Тобто, орієнтовна сума штрафу має скласти 18 млрд. доларів, що дорівнює 37 500 доларам за кожне авто відповідно до американського законодавства.

Очевидно, що для VW це дуже неприємна новина. Представники з американського офісу VW стверджують, що співпрацюють з владою США у розслідуванні, однак деталей не повідомляють. Разом з тим у серпні стало відомо про ненадійність системи безключового доступу, звіт про перевірку якої VW блокував протягом двох років. Напевно можна сказати лише те, що нею комплектуються не лише німці, але й інші автомобілі масових виробників.