Нині дуже рідко йде мова про те, щоб власноруч відремонтувати свій же автомобіль. Зазвичай легше віддати машину на сервіс, щоб там зробили так, аби ви могли і далі безперешкодно їздити деякий час по наших далеко не найкращих дорогах. Разом з тим досі залишаються випадки, коли доведеться скористатися найпростішими інструментами і навичками для тимчасового полагодження автівки, зокрема, йдеться про ту ж заміну колеса. І про вміння користуватися домкратом для підйому машини. Стандартні домкрати, що вже лежать у багажнику автомобіля дуже часто якісь “калічені” і неповноцінні, зокрема, це стосується автівок бюджетних брендів. Якщо ж ви прийняли рішення придбати новий, кращий підйомний пристрій, то його слід вибирати зважаючи на ваш автомобіль.

Найлегше буде справитися з домкратом для малих автомобілів, на зразок Daewoo Matiz або його брата Chery QQ, які розраховані не більше, ніж на 1,5 т. Такі пристрої розкладного типу пригодяться лише для машин класів A- чи B-класу. Власне, міняти заводський домкрат на інший, такого ж типу, немає сенсу, оскільки вони будуть рівнозначні, з огляду на свої характеристики. Для машин найпопулярнішого у нас класу С знадобиться більш міцна конструкція – телескопічний гідродомкрат. Придбаваючи такий пристрій, варто простежити, щоб його вантажопідйомність складала не менше, ніж 2 т. Найкраще тут те, що водію не доведеться докладати якихось суттєвих зусиль для підйому авто, тож він підійде і жінкам. Щоправда, змінювати важкі колеса доведеться все ж самій.

Якщо ж у вас важкий позашляховик, мінівен, а то й цілий мікроавтобус на зразок легендарного Mercedes-Benz Sprinter, варто звернути увагу на підкотні (або важільні) гідродомкрати, що здатні витримати вагу у 5 т. Ще одним важливим показником таких пристроїв буде висота підйому, що в ідеальних умовах складатиме 0,4-0,5 м. Зовсім інша справа з багатотонними вантажними автомобілями, що потребують спеціальних гідравлічних підйомників. Такі доведеться пошукати. Для професійного користування слід зважати на ще більш серйозні конструкції, висота підйому яких становитиме мінімум півметра. Плюсом гідравлічних підйомників є більша витривалість системи, на відміну від суто механічної.