Не зовсім актуальна справа – екологічні норми в Україні -, коли йде війна. Щоправда, це дивлячись з якого боку підійти до цієї проблеми. Очевидно, що виграти силою неможливо, але можливо культурно та світоглядно. Тож чим швидше ми будемо наближатися до світових стандартів, зокрема, і екологічних, тим скорше перестануть помирати ні за що наші найкращі люди, вони зможуть повернутися додому і приступити до розбудови нової України. Однак у Верховній Раді мислять інакше, тож норми Євро-5, які планувалося ввести з 1 січня 2016 року вирішують відкласти, пише Діловий регіон.

До сьогодні планувалося і сподівалося, що зі вказаної дати буде неможливо зареєструвати нове авто, яке не відповідатиме Євро-5. Крім цього у законі “Про окремі питання ввезення та реєстрації транспортних засобів на територію України” прописано, що з 2018 року вже вступлять в силу норми Євро-6. Законопроектом же №2085а пропонується відтермінувати введення Євро-5 до 2017 року та залишити чинним стандарт Євро-4 для викидів шкідливих газів. З іншого боку введення Євро-6 не відтерміновується.

Традиційно воду каламутять місцеві автовиробники, які не здатні вигадати конструкції, яка може зацікавити потенційного споживача, тому вони сидять на древніх, перевірених рішеннях і приваблюють хіба надійністю та ціною, які, до речі, останнім часом також не тішать. Тим не менше нас закликають ще рік дихати більш шкідливими газами через безголовість окремих з наших співвітчизників. Теоретично за додатковий рік наші підприємства мають встигнути підготувати виробничий процес для випуску авто, що відповідатимуть еконормам Євро-5.

У цивілізованому світі вказані стандарти впроваджені з 2009 року і стосуються вони передусім автозаводів, а кожен автовласник може зареєструвати будь-яке авто, щоправда, за невідповідність нормам екобезпеки він буде платити додаткові податки, та й страховка вийде дорожчою. Мудро, прагматично, але в українських любителів виступити по телевізору наразі занадто радянське мислення.