Жлоби з Верховної Ради нарешті починають потроху прокидатися і наближатися до реальності. Цього разу краплина справжнього світу пройшла у законопроекті №2567 “Про сервісні послуги і сервісні центри МВС”, який у першому читанні підтримали всього 241 народний депутат при мінімумі 226. Ним планується створити сервісні центри на базі до кісточок корумпованих МРЕВ, які проіснують близько двох років. Тим не менше не все так безхмарно. Хоч законопроект не був першопочатково включений до порядку денного, проголосували за нього всього лиш з другого разу. У першому розгляді він був провалений, лиш голосування за повторне обговорення і відповідно голосування врятувало сервісні центри.

вони будуть виконувати переважну більшість функцій колишніх МРЕВ, зокрема, реєстрація та облік транспортних засобів і зброї, видача усіх необхідних документів, довідок та їх дублікатів як відносно ТЗ, так і зброї відповідно, допуск до проведення екзаменів на право керування транспортним засобом, а також видачі водійських посвідчень. Та найцікавіше тут не лише в передачі певного переліку послуг з однієї структури іншій, а в тому, що визначено конкретні строки по здійсненню окремих дій, наприклад, посвідчення будуть видаватися не більше, ніж за 24 години, стільки ж виділяється на реєстрацію ТЗ. Сам же огляд таких засобів не повинен перевищувати 45 хвилин. Передбачено й скорочену процедуру здійснення послуг, а їхня вартість буде встановлена Кабміном.

Однак попри деяку революційність запропонованих рішень, діятимуть такі центри, як уже зазначалося, лише 2 роки, до повної передачі зазначених функцій органам місцевого самоврядування – з 1 січня 2016 року до 1 січня 2018 року. При цьому вже зараз дано доручення Кабінету Міністрів у 3-місячний строк підготувати і подати на розгляд парламенту сам законопроект, який пропише процедуру такої передачі. Розподіл коштів, отриманих сервісними центрами при МВС, описаний у іншому законопроекті, який прийняли цього ж дня – №2568 “Про внесення змін у Бюджетний кодекс України (стосовно плати за послуги, надані МВС)”. За нього проголосували вже тільки 231 депутат і ним передбачено, що 90% отриманого прибутку буде йти у спеціальний фонд Державного бюджету, а 10% – у місцеві бюджети. То що ж це – реалізація обіцянок місцевого самоврядування чи черговий піар-крок? На жаль, побачимо лише з часом, оскільки від наших недолугих депутатів можна очікувати будь-чого…