Ні, помилки з фотографією немає. Просто виникло питання, чи здатен завод, що виготовляв 968 “Запорожці” по суті до середини 1990-х рр., пустити на конвеєр щось ідеологічно сучасне. Здається Україна проспала усі новини автосвіту, які трапилися протягом останнього півстоліття. Візьмемо, наприклад, ідею реінкарнації ретро автомобілів. Американський Chrysler PT Cruiser кінця минулого століття, FIAT 500, Mini та інші варіації на тему. Після усіх цих гучних заявок настала ера компактних кросоверів, що побудовані на базі автомобілів вже навіть не С-класу, а В-класу. І ось тут наші дизайнери схопилися за голову – чому б не використати ці тенденції, щоб хоча б запропонувати своє бачення розвитку українського автопрому. І з’явився надзвичайно цікавий, а також актуальний проект ретро-кросовера, що наслідував би легендарну модель 965 Запорізького автозаводу.

фото ЗАЗ 965 Cross

Проект, як для українського продукту, має навдивовижу органічний та привабливий дизайн

На жаль, про технічну частину сказати нічого не можемо, бо автомобіль в принципі існує лише як ідея – комп’ютерний макет, якого немає в реальності. Однак за естетику і поєднання класики із сучасністю можна поставити тверду п’ятірку. Концепт увібрав у себе деякі риси ЗАЗ-965, наприклад, решітка радіатора нагадує формою виштамповку на передній панелі оригінального авто, а задні ліхтарі за усієї подібності до таких же на Nissan Juke частково опираються на стилістику знову ж таки 965-го. Скажімо, випуклі елементи подібні до таких на ліхтарях “Запорожця”, які накривали лампи “стопів”. Вигин на кришці багажника майже ідентичний до Juke-івського, тому навіть якщо авто колись піде в серію його скоріш за все приберуть, бо він буде суттєво заважати задньому огляду.

фото ЗАЗ 965 Cross

Ззаду “футуристичний” українець має доволі звичні обриси, які нагадують ліхтарі ЗАЗ-965 і задок Nissan Juke

фото ЗАЗ 965 Cross

І в місті не соромно буде, і по кучугурах проїде

Зі свого боку можу лише сказати, що я першим стояв би в черзі за першим вітчизняним кросовером. Власне, як і за суперкаром, який розробила та ж дизайнерська фірма – “Асканія дизайн”.

фото українського суперкара

Традиційно для цього класу авто, макет схожий на усіх по трошки, але однозначно є своя ізюминка