Багато людей по-різному оцінюють наявність жінки за кермом. Хтось боїться їх, стверджуючи, що вони постійно малюються під час руху і дивляться у косметичне дзеркальце, замість того, аби слідкувати за дорогою. Інші ж навпаки – кажуть, буцімто немає акуратніших водіїв за жінок, а чоловіки більше схильні порушувати Правила дорожнього руху, таким чином провокуючи небезпечні ситуації. Однак відкинемо вбік будь-які упередження. Психологи опублікували 5 цікавих фактів, які реально стосуються жінок та авто. Які вони?

1. Виявляється для жінки – сісти за кермо машини – більше задоволення, ніж для чоловіка! Підрахували, що таких жінок 80%, тоді як чоловіків з подібним позитивним настроєм ледь набирається 73%.

2. Цей факт цікавіший. Вважається, що чоловіки більше схильні керувати автомобілем однією рукою, тоді як жінка надає перевагу двом рукам на обідку. Пояснюють таку особливість тим, що чоловік відчуває себе єдиним цілим з машиною, тоді як для жінки – це абсолютно сторонній об’єкт, який потребує постійного контролю і не дозволяє розслаблення. Це цікаво, зважаючи на попередній факт.

3. Також вважають, що автомобіль, як такий, розрахований на чоловіка, на його тілесну будову. Жінка в принципі незручно почувається у ньому, бо педалі не дозволяють комфортно оперувати ними в каблуках (до речі, жінкам радять тримати змінне взуття в авто), багажник не вміщає неохідних лахів (зі слів знайомої знаю, що вона прагне придбати велику машину, але лише для того, щоб возити там свої численні наряди, відтак, якщо багажник забитий інструментом – це ще нічого, жінка ладна забити його під зав’язку своїм гардеробом). До того ж чоловік має більше можливостей зробити навіть мілкий ремонт авто в дорозі, ніж жінка.

4. У Саудівській Аравії жінкам заборонено керувати автомобілем, а 2012 року затримано 5 громадянок королівства. Не надто психологічний факт, але він демонструє загальний настрій щодо жінки за кермом – навряд ми знайдемо якусь країну, де заборонять кермувати чоловікам.

5. 27% чоловіків переконані, що жінки вправляються з авто нарівні з ними. Однак 57% категорично стверджують, що жінкам не місце за кермом. 48% жінок кажуть, що вміють керувати на тому ж рівні, що й чоловіки, а 30% вважають, що впораються з машиною краще за чоловіка. Тим не менше залишається 16% жінок, які все ж переконані, буцімто чоловіки дійсно кращі водії.

Хоч ці факти нібито й довели експериментально, але не варто сприймати їх безпосередньо і прямо. Завжди існує вибірка опитаних людей і думку абсолютно усіх дізнатися неможливо. Редакція Українського автомобільного блогу переконана, що основна проблема на дорозі – через хамську поведінку на наших і так далеко не ідеальних дорогах. У випадку неадекватної поведінки сусіда по потоку навіть досвідчений водій-чоловік може з несподіванки повестися як учень автошколи або блондинка на туфельках. Тому будьте ввічливі під час руху, інакше рано чи пізно опинитесь у кюветі – покарання завжди дістанеться порушника.