Новий цікаве дослідження провели у Німеччині, щоб з’ясувати, хто з тамтешніх прагматиків і педантів… найменш прагматичний і педантичний, тобто хто більш схильний порушувати правила дорожнього руху. Як повідомляє портал Businessua, виявилося, що з усіх марок порушники обирають автомобілі Porsche. Це визначили за критерієм вказування марки авто при отриманні страховки. Власників Porsche серед таких людей – цілих 10%!

Ще більш цікаво, що друге місце посідають водії автівок Jaguar (8,4%) – здебільшого престижних та респектабельних. Однак не забуваймо, що в модельній лінійці британського виробника також є агресивні спорткупе і кабріолети, стихія яких – трек. Третю сходинку також зайняли англійці – малий, але спритний Mini (7,2%). Попри те, що самі машини провокують своїх власників порушувати загальновизнані правила, все одно вважаю – цілком реально дотирмуватися швидкісних лімітів, особливо у місті, а агресію показувати лише у спеціально відведених місцях. Тим більше, що лише сьогодні бачив червоний Porsche 911, який на цілком вільній дорозі спокійно тягнувся належних 60 км./год.

Також дослідження показало, що найбільш законослухняними є власники машин бюджетного Daewoo (4,8%), стильної Lancia (4,8%) і компактного Suzuki (4,3%). Наявність автомобілів Daewoo у цьому рейтингу серед меншої кількості порушників можна пояснити тим, що потужних авто серед них немає, а Lancia більше купують, щоб самовиразитися через зовнішній вигляд та неповторну естетику італійських машин. Suzuki ж має порівняно небагато авто з відносно потужними моторами, основну частку серед них складають маленькі спритні автомобільчики, які однак спортивними не назвеш, і кросовери зі спокійним характером.

Опитування для дослідження велося безпосередньо серед самих любителів порушувати правила. В анкетах страхування важливою є графа, яка показує, наскільки часто людина схильна ухилятися від дотримання дорожньої грамоти, що звучить таким чином: “Наскільки часто вам доводиться оплачувати штрафи за порушення правил дорожнього руху?”. Якщо це питання, як у щирого українця, викликало у вас посмішку, то слід зазначити, що німці найчастіше пишуть правду в таких випадках, оскільки страхова компанія завжди може перевірити інформацію у державних органах за найменшої підозри.