З 14 квітня 2015 року розмір спецмита на автомобілі з бензиновими двигунами автоматично знижений в два рази.

В 2014 році Міжвідомча комісія по міжнародній торгівлі (МКМТ)  прийняла рішення про зменшення спецмита на іномарки, але це зменшення повинно було відбуватися поетапно, і сьогодні 14 квітня 2015 року, другий етап зниження і його ставка знижується для:

  • авто з двигунами об’ємом від 1.0 до 1.5 л. – з 4.31 % до 2.15 %
  • авто з двигунами об’ємом від 1.5 до 2.2 л. – з 8.63 % до 4.32 %

Другий етап зміни відбудеться 14 квітня 2016 року, коли спецмито буде скасовано повністю. Ця новина була б дуже непоганою, якщо ми мали б курс долара на рівні 8.0, але зараз при теперішніх вартостях може викликати лише сумну посмішку.

Підіб’ємо результат впливу цього спецмита – за період його дії ми отримали надбавку до вартості найбільш ходових автомобілів в країні на рівні 6.46 %, 12.95 % для авто 1.0-1.5 л. та 1.5-2.2 л. відповідно, що значно зменшило привабливість імпортних авто, що змусило купляти “національні авто”, які:

  • Мають застарілу платформу і тому неекономічні і небезпечні для життя.
  • Вироблялися на застарілих лініях з недостатнім норм-контролем.
  • Мали надзвичайно непривабливе співвідношення ціна/якість (і це зважаючи на те, що у нас дешевша робоча сила, ніж в Китаї, дешевша електроенергія, ніж у всій Європі + загороджувальне ПДВ + мито + хабарі).

І навіть таке привілейоване становище не змусило автовиробників налагодити виробництво дійсно сучасних автомобілів, або зайнятися чимось відмінним від крупно-вузлової збірки легкових авто зразка 80х – 90х років.

Як кажуть офіційні джерела: “Передбачалось, що така міра захистить українську автопромисловість від більш доступного імпорту та забезпечить українських промисловців тимчасовою “форою” для налагоджування виробництва сучасних конкурентоспроможних моделей”. Так от, але ніхто не поворушився, щоб зробити щось якісне, а всі сили автовиробники зосередили на знаходженні перетину двох прямих “капец, яка отвратна машина” та “ну, не так вже й дорого і ніби їздить”, а також висмоктуванні грошових потоків від населення, яке було позбавлене адекватних варіантів.