Традиційно в нашій країні крутим визнається те, що насправді зовсім не круто і більше того – небезпечно. Тут мова піде про безпеку руху на дорогах загального користування. Доволі банальним, але необхідним зауваженням є те, що одним автомобільним шляхом користуються абсолютно різні люди на абсолютно різних автомобілях з абсолютно різними навичками. Тому безпека їзди на дорозі залежить від усіх і вимагає її дотримання як від тих, хто придбав собі ЗАЗик на останні гроші, так і тих, хто купив собі четвертий “Гелендваген” у гараж з 8 машин. Необхідність дотримання правил дорожнього руху зумовлена не просто тим, що, скажімо, одного разу автора статті підрізав занадто активний водій і тепер доводиться на нього ображатися, а й тим, що про безпеку говорять навіть метри гоночних автотрас, люди, у житті яких швидкість і ризик займають ледь не чільне місце.

Наприклад, нещодавно Міжнародна автомобільна федерація (FIA) запустила нову акцію з безпеки дорожнього руху. І цією акцією займається не просто федерація сама по собі, а й залучені найвідоміші спортсмени світу, зокрема, Льюіс Хемілтон. Сподіваюсь, ця людина не потребує додаткового ознайомлення, скажу лише, що це один з чемпіонів змагань “Формула-1” – одного з найнебезпечніших видів автоспорту. Решта деталей є в інтернеті, почитати справді є що.

Отже, в межах акції було виокремлено 10 “Золотих правил безпеки”, які редакція Українського автомобільного блогу наведе нижче:

1. Кожного разу за кермом чіпляти паски безпеки. Убезпечити себе паском повинен не лише водій, а й усі пасажири, для яких передбачений цей засіб безпеки. У багатьох авто є звукове і світлове нагадування, однак не щодо усіх пасажирів. Тому за цим повинен слідкувати в першу чергу водій. Адже ми ніколи не знаємо, що станеться наступної миті та хто як себе поводитиметься на дорозі.

2. Дотримуватись правил дорожнього руху. Існує повір’я, що правила написані кров’ю. Навіщо додавати до цієї крові свою, якщо можна уникнути багатьох небезпечних ситуацій просто не створюючи їх.

3. Дотримуватись вказаного обмеження швидкості. На багатьох ділянках можна їздити швидше, ніж дозволяє, наприклад, знак. Однак якщо він вже стоїть на певному відрізку дороги, значить хтось, можливо, своїм життям уже довів – тут є небезпека.

4. Перевіряти стан шин. На багатьох є індикатори зносу. Якщо немає, то в правилах дорожнього руху прописані нормативи, за якими вже не можна використовувати гуму. Так чи інакше лиса шина однозначно свідчить про неприпустимість подальшої експлуатації. Перевірка тиску в колесах перед кожною поїздкою також є необхідним заходом, який займає максимум хвилин 5 (Це якщо доведеться підкачувати). Усі ці фактори впливають на поведінку авто на дорозі.

5. Керувати автомобілем лише у тверезому стані. Не буду тут особливо зупинятися, скажу лише, що один мій товариш лише раз їхав нетверезим за кермом. Прокинувшись наступного ранку, він зарікся робити це ще раз, бо зрозумів, що втрачається будь-який страх і на кожному кроці ти сам створюєш небезпечну ситуацію.

6. Забезпечити безпеку перевезення дітей в автомобілі. Необхідно вивчити правильність розміщення дитячих крісел в машині, бо неправильне їхнє розташування може ще більше нашкодити, ніж їхня відсутність.

7. Бути уважним. Уникати телефонних дзвінків за кермом, а особливо смс-переписок. Ситуація на дорозі змінюється кожної секунди.

8. Зупинятися, відчуваючи втому. Багатьом доводиться проводити за кермом значну частину життя і втома невід’ємна частина такого часопроведення. У цих випадках необхідно зупинитися і зробити мінімальну зарядку, розім’ятися, зробити кілька десятків відтискань, наприклад. Моя особиста порада – возити з собою такий напій, як “Schweppes”, що продається у будь-якому супермаркеті. Одного разу довелось перебувати за кермом усю ніч після важкого робочого дня. Кілька ковтків з пляшки – і бажання спати минуло до початку ранку. Але так ризикувати все ж не треба, тому закликаю за можливості відпочивати перед дорогою.

9. Надягати шолом. Шолом необхідний, як для мотоциклістів, так і для велосипедистів. І неважливо, чи живеш біля великої траси, чи в забитому селі. Шолом може врятувати життя, що також доведено на прикладі різноманітних ситуацій.

10. Бути ввічливим і тактовним. Будьмо відверті – основна причина ДТП на дорогах – це відсутність поваги один до одного. Завжди хтось вважає себе розумнішим за іншого і гадає, що має право “провчити”, “покарати”, тим  самим створивши аварійно-небезпечну ситуацію. Редакція автоблогу рішуче виступає проти таких “півників” на дорозі – кукарікати про свої геройства рекомендуємо у соцмережах, а на дорозі усі рівні, зрештою, навіть найдорожче авто у певних ситуаціях не врятує від смерті в ДТП.